Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Wyzwanie Minimalistki #5 oraz nowość – zeszyt ćwiczeń Domowy minimalizm w praktyce!

wyzwanie minimalistki

Z ogromną przyjemnością zapraszam Was do udziału w 5 edycji Wyzwania Minimalistki! Tegorocznym hasłem jest: odpowiedzialne pozbywanie się rzeczy. Przygotowałam również dodatkowe, wyjątkowo pomocne narzędzie: zeszyt ćwiczeń o nazwie Domowy minimalizm w praktyce. 

 

Dlaczego Wyzwanie Minimalistki?

Ponieważ mam czelność uważać się za minimalistkę, choć od wielu lat stale pracuję nad sobą, swoimi nawykami i postępowaniem. Czy musisz być minimalistką/minimalistą, żeby podjąć wyzwanie? Skądże. Czy musisz chcieć zostać minimalistką/minimalistą? Ależ nie. To wyzwanie pomoże każdemu, kto kiedykolwiek chciał zacząć upraszczać swoje otoczenie, swoje życie, ale jakoś tak nie mógł się zebrać. Jak zauważycie, wyzwanie nie dotyczy wyłącznie sfery materialnej.

 

Czas trwania. Dlaczego 21 dni?

Zaczynamy od jutra czyli od poniedziałku, wiadomo :) i działamy przez 21 dni aż do 25 marca, czyli kończymy na tydzień przed Wielkanocą. Podobno potrzeba 21 dni, żeby wyrobić w sobie nowy nawyk. Co prawda, badanie jednoznacznie mówią, że dotyczy to jedynie fizycznych nawyków (typu: gaszenie światła), niemniej jednak 21 dni to doskonały czas (nie za krótki, nie za długi), żeby wprowadzić drobne zmiany do swojego życia. Zmiany, który mogą stać się początkiem czegoś większego, co widzę po podsumowaniach poprzednich wyzwań. Lub nie – to też w porządku.

 

Kto może wziąć udział?

Każdy, kto tylko ma na to ochotę. To wyzwanie jest dla każdego, bez względu na wiek, płeć, wyznanie, orientację czy też filozofię życia. Jeśli chcesz zacząć upraszczać swoje życie, a nie wesz jak zacząć – dołącz do wyzwania. W żadnym razie nie musisz być blogerem!

 

Co robić? 

Wystarczy każdego dnia zrealizować jedno zadanie/wyzwanie z listy zadań, które sobie wyznaczysz. Oczywiście, kolejność dowolna, możesz zrealizować kilka jednego dnia, albo trzymać się harmonogramu. Możesz wyznaczyć sobie kilka większych zadań, które rozbijesz na mniejsze kroki. Jak wolisz. To wyzwanie jest dla Ciebie, ma Ci pomóc, a nie być kulą u nogi. Choć, to nadal wyzwanie! Może i będzie wymagać wysiłku.

 

Gdzie publikować efekty wyzwania?

Jeśli masz ochotę, możesz podzielić się efektami wyzwania ze swoimi czytelnikami, przyjaciółmi lub ze mną, ale równie dobrze możesz je sobie realizować w zaciszu własnego domu. Jeśli chcesz pokazywać na bieżąco swoje efekty to:

  • wrzucaj zdjęcia lub teksty na Instagram, na Facebooka lub Twittera,
  • koniecznie DOŁĄCZ do wydarzenia na Facebooku! Będę tam codziennie publikować pomocne teksty i materiały, wpierać i pomagać z całych sił. 

 

Ogromnie zależy mi, żeby to wyzwanie było dla Was przydatne w zmianie codziennych nawyków lub kształtowaniu nowych, ponieważ komentarze i opinie po wcześniejszych edycjach Wyzwania Minimalistki pokazały mi, że tak właśnie jest! Tradycyjnie, przygotowałam (tzn. Opiekun Bloga oczywiście) również piękny obrazek, gotowy do puszczenia w świat. Publiczna deklaracja udziału to plus 10 do motywacji. :)

 

wyzwanie minimalistki

 

WAŻNE! Nie zapomnij proszę oznaczyć mnie przy każdym poście i otagować go #WyzwanieMinimalistki, wtedy będę mogła być na bieżąco i służyć pomocą. Na Instagramie użyj proszę @simpliciteblog, na Twitterze @Simplicite_pl, a na Facebooku @Simplicite.

pobierz baner w wyższej rozdzielczości

 

 

 


 

Domowy minimalizm w praktyce. Zeszyt ćwiczeń

 

Narzędzie, którego powstanie zainspirowaliście Wy. Nie w przenośni, dosłownie. W trakcie jednej z dyskusji w grupie Minimalizm w praktyce padła prośba/propozycja przygotowania, cytuję: „porządnego, przemyślanego „zeszytu ćwiczeń”. Zamieszczasz listy do ogarnięcia, wskazówki… Może być miejsce na wpisanie sobie daty czy jakiegoś harmonogramu. Naprawdę niektórzy potrzebują takiej formy mobilizacji.” No mówisz, masz! :)

 

Jeśli za każdym razem, gdy podchodzisz do tematu porządkowania, nie wiesz od czego zacząć, motywacji wystarcza na początkowy zryw, a sterta rzeczy nadal panoszy się w domu to Domowy minimalizm w praktyce. Zeszyt ćwiczeń jest dla Ciebie.

 

Zeszyt ćwiczeń to doskonałe narzędzie dla:

  • każdej osoby, która nadal czuje, że nadmiar rzeczy materialnych w domu ją przytłacza i zwykłe Wyzwanie Minimalistki nie pomaga,
  • początkujących w temacie minimalizmu. 

 

Co znajdziesz w pakiecie:

  • zeszyt ćwiczeń z zestawem wskazówek, opisem sposobu działania i pomocnymi treściami
  • narzędzie Domowy Spacer Szlakiem Rzeczy
  • Lista Kategorii (czysty szablon do druku)
  • Listę Zadań przypisaną do każdej kategorii rzeczy (wskazówki i 3 wzory)
  • Listę Zadań przypisaną do każdej kategorii rzeczy (czysty szablon do druku)
  • Planer Tygodniowy (wskazówki i czysty szablon do druku)
  • Planer Miesięczny (wskazówki i czysty szablon do druku)
  • Habit Tracker (wskazówki i czysty szablon do druku)

 

W sumie Domowy minimalizm w praktyce. Zeszyt ćwiczeń to 20 stron narzędzi, podpowiedzi, wskazówek, które prowadzą za rękę w procesie porządkowania, ale nie zrobią go za Ciebie!

 

Jest to również mój pierwszy wirtualny produkt, którego nie udostępniam za darmo i w tym względzie należy Wam się kilka słów tłumaczenia. Nie ukrywam, że chciałabym kiedyś finansować prowadzenie bloga w dużej części lub całości wyłącznie ze sprzedaży własnych produktów, bez zewnętrznej reklamy. To mój pierwszy mini kroczek. Cały pakiet możecie kupić za… TYLE, ILE UZNACIE ZA STOSOWNE. Kwota minimalna to 8 zł i jest to cena dużo poniżej kosztów wytworzenia. Jeśli pakiet trafi do regularnej sprzedaży, na pewno będzie to cena znacząco wyższa.

 

[ult_buttons btn_title=”Kliknij i sprawdź” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fsklep.simplicite.pl%2Fproduct%2Fdomowy-minimalizm-praktyce-zeszyt-cwiczen%2F||target:%20_blank|” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-large” btn_title_color=”#ffffff” btn_bg_color=”#70aca6″ btn_hover=”ubtn-bottom-bg” btn_bg_color_hover=”#363636″ btn_title_color_hover=”#ffffff” icon=”Defaults-angle-double-right” icon_size=”20″ icon_color=”#ffffff” btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-right” btn_font_family=”font_family:Open Sans|font_call:Open+Sans|variant:600″ btn_font_style=”font-weight:600;” btn_font_size=”desktop:20px;”]

 

Zeszyt będzie dostępny w sprzedaży na razie TYLKO w czasie trwania Wyzwania Minimalistki.

 


 

Wyzwanie Minimalistki – lista zadań

 

Przez 4 edycje wyzwania wypróbowałam różne formuły. W pierwszej niejako narzuciłam Wam zadania. W drugiej powstała lista, z której każdy mógł dla siebie wybrać wyzwania. W trzeciej postanowiłam samej sobie odrobinę zmienić formułę i skupić się na kształtowaniu nawyków (np. rezygnacja z zakupów na czas wyzwania, albo codzienne zapisywanie wydatków).

 

W tym roku chciałabym położyć nacisk na ODPOWIEDZIALNE POZBYWANIE SIĘ RZECZY. Doskonale zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza w początkowej fazie pozbywania się nadmiaru ważne jest pójście za ciosem. Jednego dnia pozbywasz się jednej, drugiego dwóch, trzeciego trzech rzeczy i tak to rośnie wykładniczo. Dużo mówimy o odpowiedzialnych zakupach, o odpowiedzialnej konsumpcji. Moim zdaniem, elementem odpowiedzialnej konsumpcji jest również to, co robimy z rzeczami, gdy już przestaną być nam potrzebne.

 

Dlatego w tej edycji wyzwania mocno namawiam nie tylko do efektywnego pozbywania się rzeczy, ale również do poświęcenia odpowiednio uwagi kwestii, co z tymi rzeczami później się stanie. Czy będą miały szansę na drugie życie – czy to w innych rękach, czy w postaci recyklingu czy też powiększą absurdalnie wielkie wysypiska śmieci. Oczywiście, miejsce niektórych rzeczy po prostu jest na śmietniku, ale jako odpowiedzialni konsumenci bądźmy również uważni na te kwestie. Dlatego też w tej edycji mam zamiar pozbyć się może mniejszej liczby rzeczy, ale poświęcić swoją uwagę na to, co z tymi rzeczami zamierzam zrobić.

 

Każdy ze sposobów możesz swobodnie zaadaptować dla siebie. Żeby było Ci łatwiej, przygotowałam specjalne dedykowane formularze, gotowe do wydrukowania i uzupełnienia. 

 

Szablon na 21 zadań w klasycznej wersji Wyzwania Minimalistki [wersja PDF]

Szablon na 4 zadania kształtujące nawyki w ramach Wyzwania [wersja PDF]

 

 

 

 

Kilka praktycznych wskazówek:

  • Spisanie zadań w wydrukowanym planerze to kolejne plus 10 punktów do motywacji, poważnie!
  • Jeśli zdecydujesz się na codzienne zadanie kształtujące nawyk, zadbaj, żeby nie wyznaczyć ich sobie zbyt dużo. Lepiej mniej zadań, ale finalnie zrealizowanych.
  • Niekoniecznie musi być to formuła 1 dzień=1 zadanie, ale większe zadania też możesz rozbić na poszczególne dni, żeby codziennie „popychać” zmiany do przodu.
  • Możesz również wybrać formułę co 2 dzień = 1 rzecz do pozbycia się.

  

 

Gotowi do walki z wewnętrznymi chomikami i zakupoholikami równo z pierwszymi promieniami wiosennego słońca (mam nadzieję)? :) Macie 2 dni na przygotowanie list z zadaniami, ale może wiecie już, jakie zadanie z pewnością trafi na listę? 

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
33 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments