Twórczego weekendu!

prezent_diy_2

I kolejny tydzień minął. Plany na najbliższy mam mega twórcze. Zamierzam zrobić projekt nowego zagłówka do łóżka i zaplanować redesign w sypialni. Do tego może uda mi się skończyć projekt DIY, który wlecze się już od tygodni i rozpocząć nowy.

Jeśli śledzicie nasz profil na FB to widzieliście, że mocno zaangażowaliśmy się w projekt Kup Kalendarz, odbuduj Korabki na rzecz schroniska dla zwierząt, z którego adoptowaliśmy naszą Nelę. Generalnie temat adopcji jest mi bardzo bliski i zamierzam Was mocno do tego namawiać. Jeśli ktoś z Was zechciałby się podzielić zdjęciem i historią adoptowanego przez siebie zwierzaka to piszcie pls w komentarzach i na blog@simplicite.pl. Obiecuję psi fejm na blogu! :) 

 

Tymczasem, tradycyjnie zapraszam na garść fajności z sieci:

Nigdy za szczególnie nie byłam fanką filmików i raczej nie klikałam na różności udostępniane przez znajomych. Dziś zrobiłam wyjątek i znalazłam kilka perełek. Jak pies z kotem? Nie, jak pies z ptakiem! Plus bardzo przyjemna odrobina muzyki

 

Ten film zasługuję na odrębny opis. Przepiękne zdjęcia podwodnego świata udostępnione przez Greenpeace Polska. Brakuje mi tylko jednego. Głosu Krystyny Czubówny. Bez niej to jakoś tak nie to samo.

 

Ten kalendarz maratonów powinien zapisać sobie każdy fan biegania. Począwszy od najstarszego i najbardziej prestiżowego wyścigu w Bostonie przez maratono-safari w RPA i maraton ateński śladami starożytnych, po wyścig na schodach Wielkiego Muru Chińskiego.

 

Wiedzieliście, że jak pies oblizuje nos to znaczy, że jest zestresowany? Byłam przekonana, że to oznaka głodu :) Po kliknięciu dużo więcej ciekawostek w fajnej obrazkowej formie.

 

Jestem przekonana, że każdy fan designu zna projekty Marimekko. Ich najbardziej sławny wzór kwiatowy obchodzi właśnie 50 rocznicę powstania. W mojej kolekcji kubków (mówiłam Wam już, że mam fioła na punkcie kubków i moja kolekcja jest już całkiem spora?) oczywiście się taki znajduje. W czerwonej wersji.

 

Jakiś czas temu internet rozgrzała informacja, że rząd Portugalii rozdaje za darmo swoją ziemię i domy, aby tylko ściągnąć młodych ludzi w mniej chętnie zamieszkałe rejony kraju. Wyobrażacie to sobie? Dostać dom za darmoszkę i tylko (!) trzeba się zdeklarować, że chce się osiedlić w cieplutkiej Portugalii na stałe. Oczywiście, ktoś przekłamał i jak się okazuje, to społeczna, nie rządowa inicjatywa. Domy nie są rozdawane za darmo, a jedynie można dostać wsparcie na założenie firmy. I dotyczy to wyłącznie gruntów, nie domów mieszkalnych. Przypomniał mi się dowcip z brodą o tym, że na Placu Czerwonym rozdają samochody…

 

Ten sam pies. Inny właściciel. Chwytająca za gardło akcja promująca adopcje. Zobaczcie sami.

 

Tymczasem w Norwegii. I w Rosji. Zimno Ci?

 

Pisałam Wam już kiedyś, że uwielbiam krótkie wycieczki, takie na kilka dni, maksymalnie 3 godziny lotu. Siłą rzeczy nasze wypady są ograniczone do Europy. Znalazłam fajne promocje na Chorwację i Włochy. Z Warszawy. Robicie sobie takie wypady? Macie ulubione kierunki?

 

Często to, co wydaje nam się skrajnością czy wręcz radykalnością na powierzchni, jest faktycznie harmonią w przebraniu. Czy można być introwertykiem i ekstrawertykiem jednocześnie? Tak, jeśli jesteś kreatywny, bo kreatywne osoby często zachowują się bez sensu.

 

Pamiętaj, jedzenie jakichkolwiek warzyw i owoców jest lepsze niż ich nie jedzenie wcale. Nie muszą to być koniecznie bio i organiczne.

 

Tytułowe zdjęcie pochodzi w procesu twórczego ostatniego, świątecznego DIY, które ku mej radości, cieszyło się sporym zainteresowaniem :)

 

Na koniec zadanie dla babek. Zastanawiałaś się kiedyś co nosisz w torbie? Ja mam dziś m.in.: laptopa, kabel do laptopa, dwa notesy, trzy błyszczyki i portfel. Plus szczoteczka do zębów.

 

I najbardziej na koniec przypominam: jeśli ktoś z Was zechciałby się podzielić zdjęciem i historią adoptowanego przez siebie zwierzaka to piszcie pls w komentarzach i na blog@simplicite.pl. Obiecuję psi fejm na blogu! :) 

 

4 komentarze

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
simpliciteKonstanty BorkowskiBolesława K. Recent comment authors
  Powiadomienia  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bolesława K.
Gość
Bolesława K.

lubię te różne znaleziska zawsze można czegoś ciekawego się dowiedzieć :)

Konstanty Borkowski
Gość
Konstanty Borkowski

warzywa to podstawa !