Katarzyna Kędzierska

Cześć, miło Cię widzieć. :) Nazywam się Katarzyna Kędzierska, jestem blogerką, prawniczką i minimalistką. Podobnie jak Leonardo da Vinci wierzę, że prostota jest szczytem wyrafinowania, a najbliższa mojemu sercu jest sztuka prostego życia we wszystkich jego aspektach.🖤

Miejsce, gdzie teraz jesteś to SIMPLICITE – największy polski blog o minimalizmie, który prowadzę nieprzerwanie od 9 lat. Przez jakiś czas nazywano mnie żartobliwie „polską Marie Kondo” i choć się nią nie czuję, to cieszy mnie ogromnie, że z moją pomocą setki tysięcy osób mogły sprawniej odgruzować swoje domy i pozbyć się niechcianego nadmiaru. Jestem też autorką bestsellerowej książki Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce.

Minimalizm jest dla mnie narzędziem w drodze do wartościowego, świadomego życia. Zarówno ten bardzo praktyczny, w postaci porządkowania przestrzeni wokół siebie, jak i ten w sferze niematerialnej. Od lat praktykuję świecką medytację uważności, jestem certyfikowaną nauczycielką jednego z największych i najlepiej zbadanych programów mindfulness na świecie – MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction).

Certyfikat Polskiego Instytutu Mindfulness w partnerstwie z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) w Niemczech), uprawnia mnie do prowadzenia oryginalnych kursów MBSR we wszystkich krajach UE i w USA. Więcej informacji znajdziesz tutaj: MBSR Warszawa.

Przez lata znakiem rozpoznawczym bloga stał się wyjątkowy projekt SZAFA MINIMALISTKI – ubraniowe wyzwanie w postaci szafy kapsułowej, gdzie inspiruję i pokazuję ideę minimalizmu oraz slow fashion w praktyce. Blogowy projekt wyewoluował w pełnoprawne narzędzie, jakim jest kurs on-line SZAFA MINIMALISTKI. Mam się w co ubrać! Jestem z niego bardzo dumna – blisko pół tysiąca kursantów i 100% zadowolonych uczestników.

Jestem też właścicielką butikowej kancelarii patentowej w Warszawie, specjalizuję się w doradztwie strategicznym w zakresie prawnej ochrony znaków towarowych oraz budowaniu wartości marki w czasie. Przez wiele lat byłam aktywnym praktykiem biznesu i przedsiębiorcą. Współtworzyłam jedną z pierwszych w Polsce sieci biur coworkingowych pod marką COPOINT, którą sprzedałam. Inwestowałam również na rynku nieruchomości.

Dumnie noszę miano filantropki. Przez wiele lat współpracowałam ze Stowarzyszeniem Wiosna, organizatorem akcji Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Obecnie najmocniej angażuję się w akcje pomocy bezdomnym zwierzakom. Mam pod opieką dwa futra: 9-letnią suczkę Nelanię ze Schroniska w Korabiewicach i 2-letniego psa Chewiego, który przyszedł do mnie dosłownie z lasu i przez chwilę był pod opieką Stowarzyszenia Bezdomniaki Żabiowolskie, które staram się wspierać.

O blogu
0
lat istnienia SIMPLICITE
0
unikalnych użytkowników / mies.
0
odsłon od początku istnienia

SIMPLICITE to sztuka prostego życia. Świadomość i jakość to najważniejsze wartości, które znajdziesz na moim blogu. Pokażę Ci, w jaki sposób mądrze skorzystać z narzędzia, jakim jest minimalizm, aby budować dojrzałe i szczęśliwe życie w każdym jego aspekcie (rozwój osobisty, moda, uroda, kulinaria, wnętrza, podróże). Znakiem rozpoznawczym bloga jest wyjątkowy projekt SZAFA MINIMALISTKI – ubraniowe wyzwanie w postaci capsule wardrobe, gdzie inspiruję i pokazuję ideę minimalizmu oraz slow fashion w praktyce.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz proszę wiadomość na adres blog@simplicite.pl lub po prostu zostaw pytanie w komentarzu pod postem.

Blog w mediach:
Moje inicjatywy
Katarzyna Kędzierska inicjatywy
szafa minimalistki

SZAFA MINIMALISTKI

mbsr

MBSR

MBSR | Najpopularniejszy na świecie i najlepiej zbadany kurs redukcji stresu w oparciu o mindfulness, prowadzony przez certyfikowaną nauczycielkę medytacji.

CHCIEĆ MNIEJ. Minimalizm w praktyce

Bestsellerowa, wysoko oceniana książka o minimalizmie. Dwa wydania, blisko trzydzieści tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

Kancelaria patentowa

Butikowa kancelaria patentowa.

Od strony technologicznej (hosting, WordPress, SEO) działanie bloga zapewnia zespół pod marką HashMagnet.