Zacznij tutaj!

Simplicite Newsletter sprawdź dlaczego warto

Archiwa

Droga Czytelniczko, Drogi Czytelniku,

Witam Cię serdecznie na moim blogu. SIMPLICITE to największy polski blog o minimalizmie. Świadomość i jakość to najważniejsze wartości, które znajdziesz na moim blogu. Pokażę Ci, w jaki sposób mądrze skorzystać z narzędzia, jakim jest minimalizm, aby budować dojrzałe i szczęśliwe życie w każdym jego aspekcie (rozwój osobisty, moda, uroda, kulinaria, wnętrza, podróże). Znakiem rozpoznawczym bloga jest wyjątkowy projekt SZAFA MINIMALISTKI – ubraniowe wyzwanie w postaci capsule wardrobe, gdzie inspiruję i pokazuję ideę minimalizmu oraz slow fashion w praktyce. SIMPLICITE to sztuka prostego życia.

 

Blog istnieje już prawie 3 lata więc treści na nim również pojawiło się sporo. Poniżej znajdziesz poręczną mapę czego i gdzie możesz szukać. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie przydatne i ułatwi poruszanie się po blogu.

szafa minimalistki

SZAFA MINIMALISTKI 7 ubrań w 7 dni

Jest to cykl postów, od których zaczęła się moja przygoda z projektem SZAFA MINIMALISTKI. Wyzwanie modowe 7 ubrań w 7 dni pozostaje spójne z przyświecającymi mi ideami minimalizmu i slow fashion, a polega na tworzeniu zestawień ubraniowych na 7 kolejnych dni tygodnia, bazując na, z góry wybranych, jedynie 7 sztukach ubrań.

capsule wardobe

SZAFA MINIMALISTKI Capsule wardrobe Capsule wardrobe to dla kolejny etap budowania szafy i stylu w duchu slow fashion. Wciąż tworzę zestawy z określonej liczby ubrań, jedynie miksuję je przez dłuższy czas. W ten sposób powstaje gotowa szafa kapsułowa na cały miesiąc lub sezon. Moim najważniejszym celem jest sprawdzenie i pokazanie, że można stworzyć przemyślaną, harmonijną i spójną garderobę, bazując na niewielkiej liczbie ubrań.

Sudoku można wykorzystać do sprawdzenia kreatywnego potencjału posiadanych ubrań.Używając 15 sztuk ubrań (łącznie z butami) i 3 dodatków, gra losowo wygeneruje nam 17 gotowych zestawów.

zakupy minimalistki

Slow Fashion Minimalistka na zakupach

Nie sposób ubierać się, nie kupując ubrań, choć słyszałam o takich, co próbowali :). Minimalizm nie wyklucza zakupów, oczywiście, ale będę Cię namawiać na mądre, przemyślane kupowanie. Zanim wybierzesz się do najbliższego centrum handlowego, czy też klikniesz w sieci, przeczytaj poniższe teksty.

Swoista „encyklopedia na temat materiałów włókienniczych” stworzona, aby ułatwić codzienne decyzje zakupowe.

Wysoko cenione przez Czytelników poradniki zakupowe, stanowiące subiektywną rekomendację zakupową.

minimalizm

Quality Life Minimalizm

Minimalizm bardzo często przedstawiany jest w opozycji do posiadania, często utożsamiany z wyrzeczeniem. Dla mnie minimalizm to narzędzie, które pozwala mi na świadome życie w zgodzie z osobistymi wartościami, brak uzależnienia od przedmiotów w jakiejkolwiek formie, dystans do posiadania.

szczescie

Quality Life Szczęście i rozwój osobisty

Chcę pokazać, że w życiu można iść swoją ścieżką, wbrew społecznym oczekiwaniom i stereotypom. Że nie trzeba wpisywać się w znany schemat, żeby czuć się ze sobą dobrze. To moja ambicja, której podporządkowane jest gros z tekstów w tej kategorii, opartych na moich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach. Poniżej najchętniej czytane:

travelstyle

Travel Style

Kocham podróżować, a moje marzenia są w 80% związane z podróżami właśnie. Posiadam unikalną umiejętność spakowania się w 10 minut, gdy tylko padnie hasło do wyjazdu :). Dotychczas odwiedziłam i opisałam na blogu:

Europa

Azja

Ameryka Południowa

inne

Other 

Kategoria, gdzie znajdziesz tu mnóstwo najróżniejszych inspiracji.

Życie to nie tylko moda i podróże, trzeba też jeść ;). Dlatego ważnym elementem bloga jest kategoria Men’s Kitchen. Tak, na tym blogu gotuje Mężczyzna. Dlatego też, większość przepisów ma opis „łatwe w przygotowaniu”. Co nie oznacza, że nie są pyszne! Prezentujemy przepisy na śniadania, obiady, kolacje oraz desery.

Regularnie dzielę się również z Czytelnikami najciekawszymi inspiracjami z sieci i recenzjami książek:

Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszy się także seria Jak prowadzić bloga? dotycząca tajników blogowania, o wartościach, jakościowych tekstach, budowaniu zasięgu i technicznych aspektach:

Minimalizm kosmetyczny – pielęgnacja twarzy, ciała, włosów oraz rekomendacje kosmetyków do makijażu.