Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

3 magiczne słowa na uważne święta

uważne święta

Na hasło uważne święta mam w sobie ogrom refleksji, ale w myśl upraszczania życia pomyślałam, że podzielę się z Wami tylko trzema ich odsłonami. Tymi najprostszymi, dla mnie najważniejszymi.

Oczywiście, święta to nazwa umowna dla czasu, który właśnie przed nami. Tylko od Ciebie zależy co chcesz w tym czasie świętować lub nie świętować.

Wyrozumiałość

Zapraszam Ciebie i siebie do wyrozumiałości w te święta. Wyrozumiałość to takie piękne i pojemne słowo, które ma ogrom wspólnego z odpuszczaniem. Sobie i innym.

Bądź dla siebie wyrozumiała. Wobec powinności, oczekiwań swoich i cudzych; wobec potrzeb, emocji, wkurzeń, smutków i lęków. Nikt z nas nie jest idealny, popełniamy błędy, przepraszamy, złościmy się i popełniamy je na nowo. :)

Przypomnienie sobie o mocy wyrozumiałości bywa jak balsam zmywający napięcia i otwierający na to, co piękne oraz pełne miłości.

Akceptacja

Od wyrozumiałości do akceptacji mały krok. Gdy jestem wyrozumiała wobec siebie i bliskich, to dużo łatwiej mi zaakceptować to, co jest. To, jacy jesteśmy. Bo przecież w święta nie zmienimy się nagle w magiczny sposób, a wszystkie spory się nie rozwiążą. To byłoby myślenie magiczne, do którego mi daleko.

Wierzę jednak w moc akceptacji, która bez walki, uległości, poddawania się, oceniania czy rezygnacji otwiera nas na pełne przyjęcie wszystkiego tego, co akurat jest w naszym życiu obecne. 

Doświadczenie

Święta to tak niesamowity czas doświadczania. Tego duchowego, w wymiarze, jaki jest Ci akurat bliski, ale też doświadczania jak najbardziej zmysłowego. Uruchom swoje zmysły, a święta staną się od razu bardziej żywe, wyraźne, pełniejsze i może piękniejsze.

Otwórz oczy na barwy, światła i cienie. Otwórz uszy na piękno w słowach, dźwiękach i muzyce. Przypomnij sobie o mocy zapachu, który tak szybko przywołuje najpiękniejsze wspomnienia. Otwórz się na kojący dotyk i smaki w najróżniejszych odcieniach i ich świątecznym kolorycie.

Doświadczaj piękna świątecznego czasu.
Doświadczaj piękna i smaków życia.

To moje świąteczne życzenie dla Ciebie i dla mnie. :)

A jeśli poczujesz, że zbyt dużo w Tobie napięcia czy stresu, koniecznie sięgnij po KOŁO RATUNKOWE. To naprawdę działa!

uważne święta

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments