Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Jak spowolnić czas?

zdjęcie-2

Złapałam się ostatnio na pewnej myśli. Często pojawiała się w mojej głowie i stała się już pewnego rodzaju nieproszonym gościem, natrętem wręcz. Kurczę, już piątek! Gdzie ten tydzień minął? albo To już czerwiec, zaraz pół roku minie! Jak to szybko zleciało…, a ja mam jeszcze tyle planów. Dlaczego ten czas tak szybko leci? W moim życiu dużo się dzieje, dużo bardzo pozytywnych rzeczy (tzn. tych mniej pozytywnych również, ale napełniam szklankę do połowy ;), a jednak cały czas mam jednak poczucie uciekającego czasu. Tyle rzeczy do zrobienia, tyle miejsc do zobaczenia, tyle planów do zrealizowania, a tu już prawie połowa roku.

 

Macie tak czasami?

 

Zastanawiałam się na tym fenomenem do dziś, gdy nagle mnie olśniło w najmniej oczekiwanym momencie, co ostatnio często mi się przydarza :). W zeszłą środę odwiedziłam wreszcie sklep MintGrey, który prowadzi moja koleżanka, Magda Z., znana z bloga homecreations.pl.  Mint Grey to przepiękne miejsce, pełne nowojorskiego stylu i przepięknych przedmiotów, spośród których mój wzrok i uwagę przykuł pewien zegar. Ten, który widzicie na tytułowym zdjęciu. A właściwie tekst umieszczony na zegarze…

 

Life is what happens to you, while you are busy making other plans.

Życie jest tym, co Cię spotyka, gdy zajmujesz się robieniem kolejnych planów.

 

Nic dodać, nic ująć. Zajęci robieniem planów, myśleniem o przyszłości, zarabianiem pieniędzy na emeryturę, zdobywaniem sławy, dążeniem do sukcesu zapominamy o tym, co teraz. O tym, że nie zawsze cel jest najważniejszy, ale droga również się liczy. Banały, wiem. Ale to nieważne. Takie to oczywiste, a paradoksalnie takie trudne.

 

Co teraz więc? Teraz trzeba działać. Plany są ważne, ale to działanie popycha świat do przodu. Zmienić nawyki, porzucić rutynę. Zacząć od małych rzeczy. Zamiast co wieczór leżeć na kanapie z komputerem na kolanach, przenieść się na taras, by pracować podziwiając zachód słońca (co też właśnie czynię :). Zmienić przyzwyczajenia. Wyjść ze strefy komfortu. Próbować stale nowego. Nie odkładać marzeń na przyszłość. Tak, by za pół roku pomyśleć sobie Kurczę, już koniec roku. Niesamowite, że tyle nowych rzeczy zdołałam zrealizować!

 

Tak sobie czasami myślę, że wbrew wszelkim pozorom życie jest proste. Ale tylko czasami ;).

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments