Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Czym naprawdę jest proste życie? [podcast]

Czym naprawdę jest proste życie? Czy slow life to odpowiedź na stres i bolączki obecnych czasów? Czy nasze życie rzeczywiście przypomina wielki hipermarket?  Na te i inne pytania odpowiadam w rozmowie z psychoterapeutką Malwiną Huńczak. Zapraszam do wysłuchania kolejnego (po dłuuuuuuuugiej przerwie) odcinka mojego podcastu – Sztuka Prostego Życia.

 

 

W tym odcinku opowiadam(y) o:

 

 • mojej rozmówczyni Malwinie Huńczak – psycholożce i psychoterapeutce i o tym, jak się poznałyśmy;
 • wzmożonych poszukiwaniach i tęsknocie do prostego życia/slow life;
 • kulturze przesytu i braku;
 • definicji prostego życia;
 • tym, czy proste życie to łatwe życie;
 • prostym życiu wg Instagrama;
 • metaforze życia jako wielkiego hipermarketu;
 • tym, czy proste życie jest odpowiedzią na stres;
 • uważności i wdzięczności jako części prostego życia;
 • tym, czy proste życie to nic nierobienie;
 • czujności na siebie i przestrzeni emocjonalnej;
 • tym, od czego zacząć, jeśli chcemy żyć prosto;
 • tym, na czym polega proste życie wg Malwiny;
 • wartościach w życiu i o tym, w jaki sposób mogą nas wspierać, gdy jest bardzo trudno;
 • dobrej rutynie jako części prostego życia;
 • pełni życia w prostym życiu;

 

W tym odcinku wspominam(y) o:

 

 

Skąd pobrać podcast?

 

W tej chwili odsłuchanie podcastu możliwe jest:

 

Wolisz czytać, nie słuchać?

 

Absolutnie Cię rozumiem. :) Sama słucham podcastów tylko i wyłącznie wtedy, gdy zupełnie nie mogę czytać, czyli najczęściej w samochodzie. Tutaj znajdziesz do pobrania pełną transkrypcję w formie pliku pdf.

POBIERZ TRANSKRYPCJĘ PODCASTU TUTAJ.

 

Daj mi proszę znać jak się słuchało, czy było ciekawie i jaki temat proponujesz na odcinek nr 4 (bo nr 3 mam już nagrany!). :)

Sprawdź Także

5 2 votes
Article Rating
Powiadomienia
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
monia

Pani psycholog ma bardzo męczący sposób wypowiedzi, dużo słów, mało konkretów, Dużo zwrotów „tak jakby” I „tak jakoś”. W sumie współczuję, bo bardzo starałaś się, żeby coś wyciągnąć konkretnego od tej pani, by ta rozmowa była interesująca i wniosła coś w życie osób słuchających tego podcastu. Rozmowa bardzo chaotyczna.

AgaG

Ja nie odniosłam wrażenia chaosu, ale bardzo źle mi się słuchało z powodu tempa wypowiedzi pani psycholog. Chwilami myślałam, że emisja się urwała…
Nie wiem, czy bylo to zamierzone, czy pani psycholog tak ma, ale kolejnego wywiadu z tą panią nie dałabym rady wysłuchać.

wendigo

Nie wiem jak inne miejsca, ale na YouTube można regulować prędkość słuchania, polecam korzystać, ten wywiad spokojnie można było na 1.5 przesłuchać ;)

iwona

Kasiu przepraszam, bo poza małymi wyjątkami bardzo cenię Twojego bloga, treści, które zamieszczasz oraz sposób ujęcia tematów; ale ten podcast to jedno z większych „wodolejstw” jakie czytałam. Aż się zmęczyłam, i nic z niego nie wyniosłam. Pani psycholog bardzo chciała przekazać coś merytorycznego, ale wyszedł kołczing na najniższym poziomie.

Maryśa

Bardzo interesujący i pouczający wpis dziękuje:)

Ewa

Witajcie, przeczytałam komentarze poprzedniczek i z mojej strony akurat wrażenia były bardzo pozytywne. Bez wątpienia Kasi swoboda oraz entuzjazm, dociekliwosc w rozmowach jest wyzwaniem dla rozmowcy. Natomiast zupełnie nie uważam, aby pani psycholog z tego powodu miałaby zmieniać swoją osobista dynamikę. Mnie się podobało, że dawała sobie przestrzeń do przemyśleń, refleksji i zastanowienia. Ta rozmowa nie musiała pokazywać, że zna odpowiedzi na każdy temat. Dodam, że tempo rozmowy było dla mnie kojace. Sama jestem bardzo dynamiczna, co wyciąga że mnie mnóstwo energi. Lubię czerpać więc spokój płynący z takich „audycji”. Poniekąd w taki sposób poszukuje swojej drogi do minimalizmu. Ciepło Was pozdrawiam. Kasiu, proszę o wiecej różnego rodzaju podcastów, bardzo mi służy słuchanie ich w czasie dnia pracy. Ewa

Ewa

To po co pani śledzi i komentuje ten blog (celowo nie wstawiam ?,prosze zostać sama z tym pytaniem). Tylko widać od razu, że po to aby poddać go krytyce dla satysfakcji swojego rozczarowanego ego. Myślę, że nikt z nas nie będzie angażował swojego czasu oraz mocy aby z Panią dyskutować. Wówczas będzie pani musiała znaleźć sobie jakieś zajęcie. Pozdrawiam i temat uważam za wyczerpany.

Królowa Karo

Bardzo fajny podcast – liczę na kolejne inspirujące rozmowy :) Wysłuchałam z przyjemnością. Co do prostego życia czy minimalizmu chyba każdy musi dojść do tego sam – gdy dochodzimy do takiego poczucia przytłoczenia nadmiarem zaczynamy rozumieć, że potrzebujemy przestrzeni w swoim życiu i to we wszystkich dziedzinach życia.

Luiza

Kojąco, rzeczowo, ciekawie.

Aleksandra

Chyba slow life nie dla każdego będzie tym samym, ale w sumie to dobrze.

Natura

Świetny podcast. Bardzo przyjemnie się go słuchało. Skłania do wielu przemyśleń i refleksji. Bardzo podobały mi się wypowiedzi Pani psycholog. Pozdrawiam