Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Minimalistyczna gwiazda z papieru

Gwiazda z papieru to  najprostsze DIY na Święta. Minimalistyczna zarówno jeśli chodzi o wykonanie, jak i estetykę. W tym roku, w moim domu jest to główna świąteczna ozdoba, powieszona w każdym z okiem razem z lampkami.

Tutoriali na wykonanie najróżniejszych gwiazd z papieru jest w internecie bez liku. Głównie robione z papierowych torebek, takich do pakowania kanapek. Niestety, po długich poszukiwaniach, nie udało mi się kupić zwykłych białych lub szarych papierowych torebek bez nadruków. Możliwe, że pół Warszawy zrobiło już swoje gwiazdy. ;) Oczywiście, chciałam zamówić online, ale koszt wysyłki przekraczał koszt torebek. ;)

Zrobiłam więc swoje gwiazdy z innego materiału i dlatego wrzucam tutorial na bloga – może to kogoś zainspiruje. Mimo czterdziestki na karku, czuję się jak mała dziewczynka, gdy radośnie tworzę coś z kartki papieru i kleju. Mam nadzieję, że nigdy z tego nie wyrosnę. :)

Jak zrobić gwiazdę z papieru?

Wystarczy skleić ze sobą kilka kopert, wyciętych wg wzoru.

Potrzebujesz:

  • 8 lub 9 kopert C5
  • klej
  • nożyczki
  • ołówek
  • kawałek sznurka

Krok 1: każdą z kopert przytnij wg wzoru. Ten, który widzisz, jest najprostszym wzorem, ale możesz też puścić wodze fantazji.

Krok 2: sklej ze sobą wszystkie koperty, kładzione jedna na drugą w taki sposób, żeby wzór wycięcia mniej więcej do siebie pasował. Wcale nie musi być równo jak od linijki. Klejem posmaruj środek i dół koperty. Powstanie taki sklejony ze sobą stosik.

Krok 3: przy przyklejaniu ostatniej koperty dołóż kawałek sznurka. Mój jest lniany, ale może być też wstążka lub nitka. Długość dopasuj do miejsca w którym będziesz wieszać gwiazdę.

Krok 4: rozłóż koperty jak ramiona gwiazdy i sklej ostrożnie ze sobą dwie powierzchnie, które zostały. Rozetnij jedno łączenie u góry kopert, żeby powstały „różki”. Gotowa gwiazda wygląda tak:

Wymyśliłam sobie, że swoje gwiazdy powieszę w oknach, dodatkowo okręcając ledowymi lampkami. Bardzo mi się ten efekt podoba, daje dużo ciepła i przytulności we wnętrz, a to przecież tylko trochę papieru. Bardzo podoba mi się też efekt kilku gwiazd razem, w kilku różnych stonowanych kolorach.

PS Jeśli nie masz ani torebek papierowych, ani kopert, nic nie szkodzi. Możesz zrobić taką gwiazdę ze zwykłej kartki papieru złożonej w harmonijkę. Może nie będzie taka „objętościowa”, ale równie piękna.

Lata świetlne temu zrobiłam też inny projekt DIY, który sprawdza się co roku i nie tylko na święta czyli Pudełko na prezent DIY. Polecam!

Jakie jest Twoje ulubione „zrób to sam” na święta?

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments