Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Minimalizm w biznesie. Historia naszej firmy

 

Dziś mija dokładnie 5 lat od momentu, gdy oficjalnie otworzyliśmy nasze biuro przy Niedźwiedziej w Warszawie. Z perspektywy tych lat i, nie boję się tego napisać wprost, sukcesu, jaki firma osiągnęła na rynku, jestem gotowa napisać o naszych doświadczeniach i o moim podejściu do prowadzenia biznesu.

 

Historia naszej firmy

 

Pięć lat temu pracowałam na etacie w korporacji, a MM właśnie z niej odszedł, zakładając własną firmę, agencję interaktywną. Od samego początku było wiadomo, że w Jego przypadku praca w domu się nie uda. Potrzebował biura, dedykowanego biurka z miejscem na ogromny monitor i wygodnego fotela biurowego. W domu po prostu nie było tyle miejsca. Zaczęliśmy więc szukać alternatyw. Wynajęcie biura było jednym z pomysłów, ale ceny versus posiadany budżet szybko sprowadziły nas na ziemię. Biura w Warszawie są po prostu drogie. Wynajęcie osobnego mieszkania na biuro kalkulowałoby się wyłącznie w momencie zatrudnienia dodatkowych pracowników, a takiego kroku na samym początku MM nie przewidywał. Impas.

 

Rozwiązania problemu szukaliśmy tam, gdzie wszyscy, czyli spytaliśmy o radę Wujka Google. I ten podpowiedział: coworking. W naszym duecie to ja z reguły odpowiadam za research, a zrobiłam dokładny. Przede wszystkim, dowiedziałam się, że w Warszawie, od kilku miesięcy funkcjonują dwa biura coworkingowe (jak się finalnie okazało, tylko jedno, bo jedno splajtowało). Pojechaliśmy odwiedzić to działające. Wyglądało naprawdę dobrze. Przystępne ceny, możliwość wynajmu przestrzeni biurowej w kilku opcjach, dość pusto, ale przyjemnie. Był tylko jeden minus. To biuro było po drugiej stronie Warszawy, a to oznaczało codzienną konieczność przebicia się przez centrum. Koszmar. I wtedy właśnie w naszych głowach nieśmiało zakiełkował pomysł… a może by tak otworzyć własne?

 

Nasz plan biznesowy rozrysowaliśmy na kartkach jeszcze tego samego wieczora. Zaznaczyliśmy kluczowe zadania, informacje do pozyskania i… zaczęliśmy działać. Dziś, po 5 latach, dysponując ponad pół tysiącem metrów kwadratowych powierzchni biurowej, jesteśmy właścicielami największego pod względem powierzchni biura coworkingowego w Warszawie, a może i w Polsce. Dysponujemy dwiema lokalizacjami w Warszawie, z czego jedna prowadzona jest na zasadach franczyzy. Marka COPOINT jest doskonale rozpoznawana na tym rynku, a o naszej firmie pisały takie media jak Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, czy Dziennik Gazeta Prawna.

Nasze biura możesz zobaczyć tutaj:

COPOINT – www.copoint.pl

COPOINT 2 – www.cp2.pl

 

Zapowiedź cyklu wpisów

 

Dziś mija dokładnie 5 lat od momentu, gdy oficjalnie otworzyliśmy nasze biuro przy Niedźwiedziej w Warszawie. Pamiętam dzień otwarcia, pamiętam naszych przyjaciół, którzy mocno trzymali za nas wtedy kciuki, choć odrobinkę pewnie mieli nas za wariatów ;). Z perspektywy tych lat i, nie boję się tego napisać wprost, sukcesu, jaki firma osiągnęła na rynku, jestem gotowa napisać o naszych doświadczeniach i o moim podejściu do prowadzenia biznesu, które jest dość niespotykane, biorąc pod uwagę to, co słyszymy w mediach czy książkach branżowych. Tak, prostota i minimalizm towarzyszy mi również w działaniach na wolnym rynku.  

 

Zdecydowałam się poruszyć ten temat, ponieważ wiele razy mnie o to poprosiliście. Będę pisać o biznesie, ponieważ wierzę, że wbrew obiegowej opinii, biznesu powinniśmy się uczyć na sukcesach, nie na porażkach. Stworzyłam cały cykl, ponieważ chcę ze swoją historią dotrzeć do osób, które myślą o działalności na własną rzecz, ale wstrzymuje ich lęk, obawa lub mocno zakorzenione stereotypy. To historia powstania i działalności mojej firmy, zapewne więc nie wszystkie porady będą możliwe do bezpośredniego zaimplementowania w każdej branży, niemniej jednak mogą stać się dla Was ważną wskazówką.

 

Jestem ogromnie ciekawa, czy ta tematyka przypadnie Wam do gustu. Nie wahajcie się proszę mi o tym powiedzieć. Wasza opinia jest dla mnie bardzo ważna.

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
61 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments