Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

3 sposoby na lepszą organizację szafy

Chciałabyś mieć lepiej zorganizowaną szafę, szybciej wybierać ubrania i nie kupować nietrafionych rzeczy, ale szafa kapsułowa do Ciebie nie przemawia? Świetnie! Dziś dowiesz się, co możesz zrobić OD RAZU, żeby szybciej i lepiej wybierać, co chcesz na siebie włożyć.

Uporządkuj szafę według swoich aktywności

Jest milion sposobów na porządki w szafie. Możesz układać rzeczy kolorami, fasonami, rodzajami ubrania, długościami i jak tylko jeszcze przyjdzie Ci do głowy. Możesz kupić mnóstwo przydatnych gadżetów, pudełek i pudełeczek. Tak zorganizowana szafa na pewno będzie przyjemna dla oka, ale czy na pewno będzie funkcjonalna?

To, co możesz zrobić dla siebie OD RAZU, to uporządkować szafę według swoich aktywności. Przykładowo, osobno powieś ubrania do pracy, osobno te po domu i osobno ubrania sportowe. Jeśli masz dużo ubrań sportowych, możesz je poukładać dyscyplinami. Gdy będziesz się rano ubierać do pracy, nie będziesz musiała przekopać się przez stertę legginsów, żeby znaleźć koszulę. Jest to system, który stosuję, uwzględniając bieliznę – sportowe staniki i skarpetki trzymam w szufladzie ze sportowymi rzeczami, nie z resztą bielizny. Chwilę zajmuje przestawienie się na nowe tory, ale teraz już nie wyobrażam sobie inaczej!

Pod względem technicznym masz mnóstwo sposobów w zależności od tego, jaką masz szafę. Jeśli większość rzeczy wisi na wieszakach, możesz oddzielić je, wieszając przegródki – można je fajnie zrobić w wersji DIY (sprawdzi się choćby przewiązana wstążka). Jeśli trzymasz rzeczy na półkach lub w szufladach, możesz przeznaczyć półki/ szuflady na poszczególne aktywności. Oczywiście, będą takie rzeczy, które nosisz w ramach najróżniejszych aktywności i zapewne najczęściej – wtedy warto znaleźć dla nich najlepsze miejsce, dostępne od ręki.

Szafa Minimalistki®

Sztuka ubierania. Stwórz szafę na miarę swoich potrzeb!

GWARANCJA satysfakcji lub zwrot pieniędzy.

Zostaw w szafie tylko te rzeczy, które możesz nosić TERAZ

Jeśli należysz do osób, które trzymają w szafie ubrania na „gdy schudnę”, „gdy przytyję”, „gdy wrócę do pracy”, to ten punkt jest dla Ciebie. Ważna informacja na początek – nie chcę Cię namawiać, żebyś cokolwiek wyrzucała czy pozbywała się tego w inny sposób.

Zostaw w szafie jedynie te rzeczy, które faktycznie możesz nosić TERAZ.
Te, które pasują do Twojego stylu życia TERAZ.

Wiadomo, że to się może zmienić. Różne rzeczy się dzieją, życie jest zmianą. ;) Tylko że jeśli codziennie rano patrzysz w swojej szafie na ubrania, które z jakiegokolwiek powodu nie pasują, to wzmaga to Twoją frustrację i poczucie, że nie masz się w co ubrać.

Ułatw sobie życie i spakuj do worków czy kartonów wszystkie te rzeczy, które są:

  • za małe;
  • za duże;
  • do naprawy, ale nie masz teraz czasu;
  • do sprzedania;
  • i tym podobne.

Możesz trzymać te worki pod ręką, na szafie czy w innym miejscu. Tak, żebyś w razie pilnej potrzeby mogła do nich sięgnąć, ale żeby nie zajmowały Ci miejsca w codziennej szafie z ubraniami.

Wybierz swój sezonowy mundurek

Tak, wiem, nie lubisz się ograniczać! ;) Rozumiem, serio. Dlatego proponuję Ci ćwiczenie.

  1. Wybierz sobie aktywność życiową, którą wykonujesz często i przygotuj dla niej jedno zestawienie ubrań. Takie ulubione zestawienie. Niech to będzie taki zestaw ubrań, w którym będziesz się czuła najlepiej. Możesz się tym pobawić, poprzymierzać, pozestawiać różne ubrania i dodatki ze swojej szafy. To się nazywa uniform lub statement look.
  2. Gdy już będziesz wiedziała, że to jest TO zestawienie – zapisz je sobie, narysuj lub zrób zdjęcie i wydrukuj, a następnie przypnij na wewnętrznej stronie szafy. Tak, że jeśli przyjdzie słaby moment, gdy rano nie będziesz wiedziała, co na siebie włożyć, albo będziesz się czuła rozmemłana po kilku godzinach/ dniach pracy w piżamie (znam to!), to będziesz mogła sięgnąć po to właśnie zestawienie bez wielkiego zastanawiania się.

Przykłady moich mundurków z wielu ostatnich lat (są tu różne aktywności i różne pory roku).

Jeśli lubisz ubierać się w zależności od nastroju, możesz sobie przygotować różne zestawienia na różne nastroje. :) Na gorszy dzień, na lepszy dzień itp. Jeśli masz ochotę, pobaw się tą konwencją do woli! :) Pamiętaj tylko, że ważnym elementem jest spisanie zestawień i trzymanie opisu pod ręką, bo pamięć bywa bardziej niż ulotna.

Który ze sposobów wdrożysz od razu? :)

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments