Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce – okładka i data premiery mojej książki o minimalizmie

 

Zaczęłam ją pisać 15 miesięcy temu. Powiedziałam Wam o niej 10 miesięcy temu. Gotowy tekst oddałam 7 miesięcy temu. W każdej z tych dat jeszcze nie dochodziło do mnie, że NAPISAŁAM KSIĄŻKĘ! A dziś, mogę Wam pokazać okładkę i zapowiedzieć konkretną datę premiery.

 

Najpierw – okładka. Graficzne szczegóły takie jak przednia i tylna strona, grzbiet czy skład książki były dla mnie równie ważne, jak treść. Oczywiście, wierzę że dobra treść obroni się i przy kiepskiej oprawie, ale podobnie jak na blogu, tak przy książce warstwa wizualna jest dla mnie równie istotna. Dostałam kilka propozycji okładek przygotowanych przez graficzkę z wydawnictwa, ale razem z redaktor prowadzącą stwierdziłyśmy, że nie są zbytnio trafione. Ponieważ miałam ogólną wizję tej okładki w głowie i wyjątkowo zdolnego grafika pod ręką :), postanowiliśmy przygotować ją sami. Efekt widzicie poniżej. Mój Opiekun Bloga przeszedł samego siebie i powstała piękna, spójna z moją wizją okładka. Przede wszystkim, ona jest INNA. Inna niż wszystkie wcześniejsze okładki książek traktujących o minimalizmie, polskich i zagranicznych. Jak widzicie, główną rolę gra kolor, który w druku może wyglądać inaczej, niż na ekranie komputera.

 

Kilka szczegółów technicznych – książka zostanie wydana zarówno w wersji papierowej, jak i w formie ebooka. Całość ma 240 stron. Wersja papierowa będzie w twardej oprawie i w nietypowym, lekko kwadratowym formacie, który niesamowicie mi się podoba. Aha, i najważniejsze czyli TYTUŁ! Naturalnie, jest już ustalony i prezentuję go z przyjemnością :).

 

 

CHCIEĆ MNIEJ MINIMALIZM W PRAKTYCE

OFICJALNA DATA PREMIERY

31 SIERPNIA 2016 r.

 

Tego dnia książka trafi do księgarń, natomiast przedsprzedaż przewidziana jest na ok. 2 tygodnie przed premierą. Oczywiście, będę informować na bieżąco. Dostałam mailowo wiele pytań o spotkania autorskie. No pewnie, że będą! Nie odmówiłabym sobie przyjemności spotkania z Czytelnikami. Dokładny harmonogram podam, gdy tylko go ustalimy z wydawnictwem. Być może uda nam się przygotować też coś fajniejszego w ramach promocji książki :).

 

W tym tygodniu czytałam tekst po ostatecznej korekcie, a druk ma ruszyć w przeciągu kilku dni. Nie mam jeszcze gotowego egzemplarza książki, jedynie tzw. „szczotkę” – egzemplarz próbny, recenzencki. Jest wydany roboczo, „po taniości”, w miękkiej okładce, ale i tak wzruszyłam się, gdy go wzięłam do ręki :). 

 

I jak Wam się podoba? :)

Jeśli jesteście ciekawi samego procesu wydawniczego czy też myśleliście o wydaniu książki itp., dawajcie znać. Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
120 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments