Dekoracje świąteczne – 12 najpiękniejszych, minimalistycznych dekoracji świątecznych w całym internecie. :) Wbrew początkowym deklaracjom – WYPOŻYCZYLIŚMY CHOINKĘ! Więcej informacji o samej wypożyczalni choinek poniżej, a skoro choinka to poszłam na całość – będą dekoracje świąteczne. W wersji DIY, oczywiście – nie zamierzam kupować ABSOLUTNIE nic.
Czy warto wypożyczyć choinkę?
Najpierw kilka słów o wypożyczaniu choinki. Jak wiecie, początkowo nie planowałam żywego drzewka w domu, bo to kłopot przy psie, osypujące się igły, a potem takie drzewko i tak ląduje na śmietniku. Alternatywą było kupienie choinki w doniczce, z korzeniami tak, żeby móc ją posadzić potem w ogrodzie. Jednak, do moich talentów zdecydowanie nie należy uprawianie roślin i gdy tylko Kinga, jedna z Czytelniczek, napisała mi na Facebooku o wypożyczalni choinek, poszłam tym tropem. I to jest super sprawa!
W wypożyczalni choinek w Warszawie w ofercie są rożne drzewka, a ceny wahają się od 40 – 400 zł w zależności od rodzaju i wielkości choinki czyli ceny podobne, jeśli chcielibyśmy takie drzewko kupić (a potem wyrzucić). Cena zawiera kaucję – jeśli zwrócimy choinkę do wypożyczalni dostaniemy zwrot w wysokości 1/4 ceny. Takie drzewka wracają „na pole” – zostają w doniczkach, jeśli są jeszcze bardzo małe, a większe trafiają bezpośrednio do gruntu, gdzie spędzają rok, albo i więcej, w zależności od kondycji. A potem są ponownie wypożyczane. Proste, ekologiczne, sensowne. Trzeba tylko pamiętać, że nie można takiej choinki trzymać dłużej, niż 2 tygodnie w pokojowej temperaturze.
15 minimalistycznych dekoracji świątecznych
Poszukując inspiracji w sieci do zrobienia świątecznych dekoracji, znalazłam mnóstwo fantastycznych pomysłów, stwierdziłam więc, że szkoda je zachować tylko dla siebie. :) Przy czym, są to minimalistyczne dekoracje nie tylko z uwagi na estetykę, ale również prostotę wykonania i dostępność materiałów.
1. Prosty i efektowny świecznik, do wykonania którego wystarczy zwykła butelka (np. po soli do kąpieli – mam takie dwie i używam ich zwykle jako wazony, ale w roli świecznika też sobie poradzą). Plus kawałek zielonej gałązki i woda. Niezwykle proste, niezwykle efektowne.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
2. Fazy księżyca – dekoracje świąteczne z plasteliny, modeliny lub gliny, do wykonania których wystarczy masa, szklanka do wycinania i kawałek sznurka. Dziecinnie proste.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
3. Dekoracje świąteczne z papieru – wystarczy wydrukować i złożyć szablon, który znajdziecie pod tym linkiem. Nawet nie potrzeba kolorowej drukarki. :) Chyba, że ktoś jest plastycznie utalentowany i narysuje sobie kilka wzorów.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
4. Minimalistyczna choinka na ścianę, do wykonania której wystarczy kilka drewnianych listewek, klej i kilka gałązek. Chwila klejenia i gotowe.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
5. Geometryczne dekoracje świąteczne – na początku pomyślałam o przygotowaniu ich ze zwykłego drutu, ale to trudne technicznie. Alternatywnie można wykorzystać stare bransoletki i kawałka sznurka.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
6. Trójwymiarowe choinki, do wykonania których wystarczy kolorowy (lub pokolorowany papier), nożyczki i klej. Jak w szkole. :) Dodatkowe umiejętności nie są wymagane. :)
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
7. Girlanda z choinek, do wykonania której wystarczy sznurek, taśma klejąca i wycinanka z papieru. Nic więcej.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
8. Korkowe dekoracje świąteczne. Korek to jeden z bardziej naturalnych i pięknych materiałów. Może wystarczy wykorzystać starą korkową podkładkę i tylko dodać trochę farby?
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
9. Papierowa, kwiatowa kula 3D, do wykonania której wystarczy papier, nożyczki i trochę zręczności. Wyobrażam sobie, że pięknie wyglądałaby zrobiona ze starego papieru nutowego.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
10. Bombki w wersji ombre, do wykonania których wystarczy kilka starych bombek i farba w sprayu. Czarno-białe wyglądają elegancko, ale kolorowe też będą piękne.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
11. Fantazyjne gwiazdy z patyczków i kawałków gałązek wg przepisu Marthy Stuart. Trochę wyobraźni i kleju wystarczy. Plus wolne 15 minut.
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
12. Choinka z bezy! Najlepsze zostawiłam na koniec. Choinka z bezy to jest to! :)
Cały tutorial znajdziecie tutaj.
Jeśli masz ochotę podejrzeć zdjęcia naszego drzewka, zapraszam na Instagrama, Instagram Stories lub Facebooka. W ten weekend mam zamiar poświęcić trochę czasu na spokojne pieczenie maślanych ciastek i kilka zaadaptowanych projektów DIY.
A Ty? :)