Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Jestem z siebie dumna

blog-simplicite-rozwoj-osobisty

Tego się nie spodziewałam. Dwa tygodnie temu miałam przyjemność wystąpić na spotkaniu Lady Business Club, klubu biznesowego, do którego należę i opowiedzieć o historii sukcesu Copoint – firmy mojej i MM. Przygotowałam sobie fajną prezentację, z kolorowymi zdjęciami itd., ale na miejscu okazało się, że nie ma dostępu do sieci i musiałam poradzić sobie bez. Poszłam więc na żywioł, było trochę chaotycznie, trochę nie po kolei, ale z serca. Powiedziałam coś, co okazało się trafić mocno do głów i serc Słuchaczek, ponieważ do dziś odbieram telefony ze słowami podziękowania za to wystąpienie. Tego się nie spodziewałam.

 

Co takiego powiedziałam? Tak, jak sobie o tym myślę, to właściwie, nic szczególnego. Powiedziałam po prostu na głos, że jestem dumna. Dumna ze swojej firmy, dumna z tego, że pracuję dla i z fantastycznymi ludźmi, dumna z siebie i z tego, co udało mi się stworzyć. Tylko tyle i aż tyle. 

 

Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że to coś tak niezwykłego. Powiedzieć, że jest się z siebie dumnym. Ale w gruncie rzeczy, tak rzadko się to słyszy. Nie przypominam sobie, żebym to kiedykolwiek od kogokolwiek słyszała, a Wy? Zastanawiam się nad tym i nie wiem czy to kwestia źle rozumianej skromności? Czy może faktycznego braku wiary we własne siły i własne dokonania? Czy w odbiorze społecznym nieładnie, głupio jest powiedzieć coś dobrego o sobie? Dlaczego okazuje się, że tak trudno nam powiedzieć, że jesteśmy się z siebie dumni? Tak rzadko to słowo jest używane w relacjach, a przecież tak często jest odczuwane. Nie wierzę, że nie.

 

Powiedzieć, że jest się z siebie dumnym nie oznacza, że się pysznimy. Nie oznacza też, że teraz już nic, tylko spocząć na laurach. To oznacza tyle i tylko tyle, że doceniamy swoją ciężką pracę, swoje osiągnięcia jakimikolwiek i czymkolwiek one są. To wcale nie muszą być przecież kwestie zawodowe.

 

A Wy, moi drodzy? Z czego jesteście dumni? 

 

 ***

Jeśli spodobał Ci się ten tekst zapisz się proszę do Simplicite Newslettera. Wszystkie najfajniejsze rzeczy znajdziesz też na fanpage na Facebooku oraz na Bloglovin, a Simplicite od kuchni też na Instagramie. Do zobaczenia!

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments