Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Gdy mnie nie było…

 

***

Cześć, to ja! Powoli wkręcam się w ponowne, regularne blogowanie po przerwie i pomyślałam, że na początek pokażę Ci, gdzie byłam, gdy mnie tutaj (czyli na blogu) nie było. Zrób sobie kawę, herbatę czy co tylko lubisz popijać i zapraszam Cię na małe, fotograficzne randez vous.

A jeśli lato, to oczywiście…

Czy są tu jacyś fani Przekroju?

…Przystań.

Uciekałam tu w każdej wolnej chwili, ale przyznaję, że tych wolnych nie było tak dużo, jak bym tego chciała. Jednak, gdy już je wygospodarowałam, to w tym miejscu naprawdę odpoczywam. Jestem tak sobie wdzięczna, że byłam wtedy na tyle szalona, żeby kupić ten kontenerowy domek.

Jeśli Cię to interesuje, możesz domek i działkę obejrzeć w filmie poniżej. Nagrałam go rok temu, ale nie zmieniło się znowu tak wiele. Oczywiście, miałam wielkie plany, ale gdy tu przyjeżdżam, ogarnia mnie jakaś taka błogość i jedyne, na co mam ochotę, to niespiesznie pić kawę i układać pasjansa, jak mnie mój dziadek nauczył. :)

A wolnych chwil mam mniej, ponieważ ponownie zaangażowałam się w inwestycje na rynku nieruchomości. Sprawia mi to dużo radości, ale i jest kosmicznie czasochłonne. Cieszę się natomiast, że to taka działka biznesowa, która nie wymaga ode mnie obecności online i jest też kolejną cegiełką pozwalającą na dywersyfikowanie źródła dochodów.

Daj znać czy ten temat Cię jakoś interesuje. Mam wrzucać remontowe zapiski i fotki z metamorfoz?

1 Demolka to dobry początek | 2 Roboczy projekt łazienki | 3 Drzwi kupione w ciemno, ale trafione | 4 Chłopaki mówią o mnie „parkietowa lejdi”, bo walczę o każdy skrawek drewna ;)

Podobnie, jak te zdjęcia to część mojego życia, tak i remonty to jednak tylko część mojej pracy zawodowej. W wakacje ogrom czasu poświęciłam na prowadzenie kursu redukcji stresu MBSR i wakacyjnej grupy medytacyjnej online oraz na rekrutację do grup wrześniowych. Grupy MBSR startujące we wrześniu (zarówno online i stacjonarna) są już wypełnione, ale otworzyłam już grafik na grudzień. A jeśli Cię to interesuje, ale nie chcesz tak długo czekać, to zapraszam Cię do Jesiennej Grupy Medytacyjnej.

W pakiecie znajdziesz 8 nagrań, które ukoją ciało i umysł. Wystarczy 15-20 minut dziennie!

Moje aktualne centrum zarządzania wszechświatem. ;)

Niedzielne naleśniczki | 2 Ryż z warzywami | 3 Pęczak z kurkami i pietruszką | 4 Owsianka z bananem i jabłkiem

Sporo czasu spędziłam w aucie. Mój osobisty rekord za kółkiem, pobity tego lata, to 800 km jednego dnia. Tak wyszło, ważny powód. :)

Gdy najlepsza przyjaciółka wyprowadzi się nad morze…

Haha, zima czy lato – pewne rzeczy się nie zmieniają. ;)

Oprowadzając przyjaciół można sobie przypomnieć stare kąty.:)
Zamek Krzyżacki w Malborku.

Odwiedzam też inne „stare kąty”. :)

Zdarza mi się też pomieszkać w domu. :)

1 Na balkon | 2 Urodzinowy 🤍 | 3 Miś na śmietniku mnie rozczulił | 4 Miłorząb 

1 Burze to dla nas trudny czas :/ | 2 Mój zachwyt niedoskonałością jest niezmienny | 3 Szyszki to świetny zamiennik dla keramzytu | 4 Kompozycja w szarości :)

Jedna z ciekawszych książek, które ostatnio czytałam. Mam wrażenie, że temat „wiedźmowania”, poszukiwania duchowości, odkrywania na nowo mocy kobiecości – tak ważny i potrzebny – bywa spłycany do ceremonii kakao i noszenia tony koralików z piórami. Ciekawi rozmówcy i rozmówczynie odkrywają temat czarownic byłych i obecnych od strony historyczno-kulturalno-socjologicznej. Ciekawe i zostawia chęć pogłębienia tematu, choć nie ze wszystkimi refleksjami się zgadza, rzecz jasna.

Gdy oglądam te zdjęcia uświadamiam sobie, jak ogromna część mojego życia dzieje się offline, a jak mocno kiedyś działa się online. Nie z uwagi na bloga, ale z powodu stałej obecności na Insta czy Facebooku. Właśnie minęło 18 (!) miesięcy, od kiedy porzuciłam social media. Wow. Najwyższy czas na coś, co obiecałam od dawna – czyli podcast/wpis z podsumowaniem tego czasu. Zabieram się do tego już tak długo, ale jakoś nie umiem zgrabnie podsumować swoich przemyśleń. Pomożesz mi, proszę?

Pomyślałam, że jeśli zostawisz mi jakieś pytanie, swoją ciekawość czy wątpliwość, to może łatwiej mi będzie to wszystko jakoś zebrać. Porzucenie mediów społecznościowych – pytaj w komentarzu, o co chcesz! Lubię trudne pytania, naprawdę.

***

Na koniec zostawiam jeszcze kilka kadrów z Przystani. Te zdjęcia jakoś trafnie oddają piękno życia. Radość, zabawę, odpoczynek, spokój, obfitość.🤍

To nie jest zdjęcie z dziś, ale właśnie wyglądam podobnie. ;)
Daj mi koniecznie znać, co u Ciebie słychać i podpowiedz, na których tematach mam skupić swoją uwagę w najbliższym czasie:

1 | Minimalizm i porządki
2 | Mindfulness, medytacja i redukcja stresu
3 | Wnętrza i inne lajfstajly
4 | Szafa Minimalistki i porządki w szafie

Wielkie dzięki!

PS I będę super wdzięczna za podrzucenie mi wątku/pytania w temacie zrezygnowania z mediów społecznościowych! Dzięki!

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments