Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Napisałam drugą książkę!

Zdecydowanie żaden ze mnie Remigiusz Mróz czy inna Katarzyna Bonda. :) Na pomysł, natchnienie i wenę do drugiej książki czekałam prawie sześć lat! Chciałabym bardzo napisać, że warto było czekać (i mocno wierzę, że tak jest!), ale ogromnie ciekawa będę Waszych pierwszych opinii. To jest też jeden z powodów, dla których było mnie ostatnio na blogu dużo mniej. :)

Moja druga książka nazywa się „Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności” i. podobnie jak pierwszą, wydałam ją w wydawnictwie ZNAK. Oficjalna premiera zaplanowana jest na 25 stycznia 2023r.

Druga książka jest dla mnie wyjątkowa pod wieloma względami. Po pierwsze, jest to książka o medytacji mindfulness – tematyce, która w ostatnich latach jest najbliższa mojemu sercu i daje mi najwięcej satysfakcji oraz poczucia sensu w pracy.

Po drugie, jest to książka, którą napisałam razem z Małgosią Jakubczak, która wprowadziła do Polski pojęcie mindfulness wiele lat temu. Małgosia jest nazywana nauczycielką nauczycieli i nie ma chyba w Polsce certyfikowanego nauczyciela medytacji mindfulness, który nie wyszedłby spod jej ręki w ten czy inny sposób. :) Jest też moją nauczycielką i mentorką.  Nie zdecydowałabym się na napisanie tej książki bez niej.

O czym jest moja druga książka?

Ta książka jest o tym, jak medytować, żeby uniknąć pułapek, fałszywych nauczycieli i rozczarowań. Dzięki książce poznasz istotę tego, czym jest mindfulness, która ma moc zmieniania życia..

Chcemy pokazać Czytelnikowi wartość płynącą z prawdziwego medytowania i  odedrzeć medytację mindfulness z wszystkich złudzeń tak, jakby zdjąć z ciała wszystkie te ubrania, które mają poprawić proporcje i zatuszować niedoskonałości. Zmyć makijaż.

Tylko ja, tylko moje nagie ciało – takie, jakie jest.
Tylko mindfulness. Taka, jaka jest – bez upiększeń i zniekształceń.
Naga i prawdziwa.

W tej książce nie ma brokatu, pozłotka i innych ozdobników.  Jest za to naga prawda o mindfulness, życiu i o nas samych – odarta z instagramowych filtrów szczera rozmowa dwóch ekspertek, które zmieniły swoje życie dzięki medytacji uważności.

Zajrzyj do środka:

Gdzie można ją kupić?

Oficjalna premiera zaplanowana jest na 25 stycznia 2023r. W tej chwili trwa przedsprzedaż w Empiku i wielu innych księgarniach.

Możesz też tylko teraz kupić egzemplarz z autografami. Wysyłka będzie realizowana po 16 stycznia 2023r.

Uprzedzając od razu pytania – tak, będzie również e-book! Tradycyjnie dostępny na Woblinku, ale zapewne dopiero po oficjalnej premierze.

Mindfulness - ratunek na czas chaosu!

Skąd pomysł na tę książkę?

Jak może wiesz, medytuję od wielu lat, przez prawie trzy lata byłam w trakcie szkolenia nauczycielskiego,  a od roku jestem w pełni certyfikowaną nauczycielką kursów MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), który uprawnia mnie do prowadzenia oryginalnych kursów MBSR we wszystkich krajach UE i w USA.

Jedyną instytucją w Polsce, która ma prawo do prowadzenia szkolenia i certyfikowania nauczycieli jest Polski Instytut Mindfulness (w partnerstwie z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) w Niemczech), którego założycielką jest właśnie Małgosia Jakubczak, współautorka książki.

Idea zakiełkowała w naszych głowach w trakcie pewnego letniego popołudnia zeszłego roku, gdy siedziałyśmy nad jeziorem w mojej Przystani i popijałyśmy kawkę. Okazało się, że mamy niezwykle spójną wizję tego, co i jak chciałybyśmy przekazać. To, co nas połączyło najmocniej przy tworzeniu tej książki to chęć pokazania medytacji mindfulness w jak najbardziej szczery, niemalże brutalny sposób. Od początku też chciałyśmy napisać ją w formie  dwugłosu, żeby pokazać inną perspektywę i podejście do mindfulness, bo przecież różni nas wiele – wiek, doświadczenie życiowe czy ścieżka zawodowa.

Mindfulness naprawdę jest ratunkiem na czas chaosu. Tylko potrzeba wiedzieć, co i jak robić, żeby działało. A działa! Bo regularna praktyka medytacji to spotkanie z jedną z najważniejszych osób na świecie – z samą sobą.

Z dumą, radością i lekką niepewnością oddaję w Wasze ręce drugą książkę. Z nadzieją na jej ciepłe przyjęcie i dobre słowo. 🖤

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments