Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Relaksującego weekendu

weekend

Plan idealny na weekend? 15 stopni + taras + lektura. Czytam od wczoraj fascynującą książkę, dzięki której po 100 pierwszych stronach nauczyłam się więcej fizyki niż w trakcie 4 lat w liceum z rozszerzonym programem fizyki. I to wcale nie jest nudne! Jest mega wciągające! Teraz zaczynam rozdział o mechanice kwantowej. Rozumiecie? Ja – prawnik, o mechanice kwantowej. Nigdy nie przypuszczałam, że kiedykolwiek będzie to możliwe.

Oczywiście, dalej też kontynuuję swoje wyzwanie 100 Happy Days. Nie wiem czy to efekt placebo, ale póki co naprawdę poprawił mi się nastrój :).

Przypominam też o konkursie, który trwa do jutra! Widzę, że na newsletter się zapisujecie, ale historyjek póki co brak :(. Chyba będę musiała się uderzyć w pierś, albo zadanie konkursowe za trudne, albo nagrody za słabe. Trudno, człowiek uczy się na błędach.

 

Tymczasem, tradycyjnie zapraszam na cotygodniową porcję fajności z sieci:

 

Mgławica Carina w obiektywie teleskopu Hubble’a. Znajduje się w gwiazdozbiorze Kila, ok. 7500 lat świetlnych od Ziemi. To jedno z piękniejszych zdjęć, jakie widziałam ostatnimi czasy. Chociaż Mgławica Kocie Oko jest równie imponująca.

 

Akcja Godzina dla Ziemi to alibi, które pozwala przez resztę roku czuć się zwolnionym z jakiegokolwiek działania na rzecz środowiska. Sprawy klimatu, czy ogólnie środowiska, są zbyt poważne, by stosować kłamstwa i akcje pod publikę – oznajmił dr Rożek, przypominając widzom, że dwie palące się świece emitują więcej dwutlenku węgla niż zapalona świetlówka. Mocne słowa fizyka dr Tomasza Rożek.

 

Wat Ron Khun czyli Biała Świątynia. Na liście: zobaczyć obowiązkowo w trakcie wyjazdu do Tajlandii.

 

Łowcy marzeń. Czy żeby zostać kolekcjonerem sztuki koniecznie trzeba być bogatym pokroju Wojciecha Fibaka?

 

Płyta wiórowa we wnętrzu z reguły budzi kontrowersje. Ja tam lubię ją za to, że jest taka nieoczywista.

 

Jedno z najprostszych i najbardziej efektownych DIY jakie kiedykolwiek widziałam! A to DIY muszę wypróbować koniecznie. I to już niedługo bo materiał jest, leży i czeka :).

 

To mi się zdecydowanie przyda! Jak posprzątać mieszkanie ekspresowo, w 20 minut, tuż przed najazdem gości.

 

Happiness is a habit – cultivate it. 21 nawyków szczęśliwych ludzi

 

Fajowa wtyczka do Chrome. Poprawia humor od samego rana :).

 

Pisarze i ich niezwykłe hobby. Przykładowo Haruki Murakami jest zapalonym biegaczem, a Franz Kafka zbierał zdjęcia i testy pornograficzne. Ponoć miał imponującą, niezwykle zróżnicowaną kolekcję.

 

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda praca Hotel Design Managera (bo ja tak, poważnie:) to TUTAJ macie odpowiedź. Fajna praca to jest.

 

Czy buty od szewca to dobro luksusowe? Patrząc na cenę, raczej tak. Choć buty w sieciówkach też potrafią kosztować więcej niż 500 zł.

 

I bardzo, ale to bardzo wiosennie na koniec! Jak najpiękniej wyeksponować wiosenne bukiety. Mój domowy ogródek kwiatowy mieści się na stoliku kawowym i byłby dla Was straszliwie nudny, gdyż uznaję tylko białe kwiaty :).

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments