Zgodnie z obietnicą, chciałabym Wam pokazać kilka moich ostatnio ulubionych zestawień Szafy Minimalistki. Jest ich mniej, ale też na temat każdego z nich napisałam trochę więcej. Mam nadzieję, że ta nowa forma przypadnie Wam do gustu!
Ulubione na co dzień
sweter – LaRedoute
jeansy – COS
buty – H&M
bransoletka – Kavo Design (tutaj kody rabatowe)
Gdybym miała wskazać swoje najbardziej ulubione zestawienie wczesnej jesieni, byłoby właśnie to. Bardzo proste, ale wyjątkowe. Lubię w nim wszystko – proporcje, kolorystykę, strukturę ubrań, ale i wygodę. Tak naprawdę, to jest przecież bardzo podstawowe zestawienie, w zasadzie jeansy plus sweter. To, co czyni je wyjątkowym i MOIM to szczegóły:
PROPORCJE – jeansy mają podwyższony stan, co jest zarówno wygodne (ciepło – podkoszulka nie wyłazi!), jak i dobrze działa na moją sylwetkę. Z biodrówkami miałam ten problem, że nie wyglądałam proporcjonalnie nosząc je ze zwykłym swetrem (o długości do talii). Wolałam nosić dłuższe swetry, teraz już wiem dlaczego. Nie wiem, dlaczego tyle lat nosiłam biodrówki!
STRUKTURA – proste rzeczy mogą być wyjątkowe z uwagi na rodzaj materiału, jego strukturę. Nie zawsze jest to widoczne na zdjęciach. Sweter jest kaszmirowy, niezwykle miękki, buty proste, ale zamszowe i to dodaje im szlachetności. Biżuterii nie mam wiele, ale jest pozłacana różowym złotem.
PALETA KOLORÓW – niech mi ktoś powie, że te minimalistki noszą tylko biały, czarny i szary! ;) W zasadzie nie noszę czarnego (mam pojedyncze czarne rzeczy w szafie i to świadoma decyzja, konsekwentnie egzekwowana od kilku lat), biel i szarość chętnie, choć nie tym razem. W tym zestawieniu królują raczej zgaszone odcienie i to moja wiodąca myśl przy doborze kolorystyki. Wszystko, co krzykliwe źle na mnie wygląda.
DODATKI – jako dodatek traktuję biżuterię i… makijaż. Tym razem delikatnie mocniejszy makijaż oczu (w sensie jest jakikolwiek ;)) i delikatna, złota biżuteria. Plus zegarek – jeden, klasyczny, który noszę do wszystkiego. Moje postanowienie na jesień to więcej makijażu i biżuterii na co dzień.
FUNKCJONALNOŚĆ – ubrania, które noszę mają być ładne, ale i wygodne oraz funkcjonalne. Wiem, wiem, za zimno na te buty ;). Nosiłam je, gdy było cieplej, a teraz czasami zabieram na zmianę do biura. Są bardziej dorosłe, niż baleriny, ale nie aż tak formalne, jak szpilki.
Na spotkanie biznesowe
marynarka – More by less
spodnie – Mango (podobne tutaj)
koszulka, buty – H&M
zegarek – Daniel Wellington
Nazwałam ten zestaw „na spotkanie biznesowe”, ale to tylko nazwa. Przestałam traktować marynarki jako biznesowe narzędzie i coraz częściej noszę się tak na co dzień. To część pewnej ewolucji mojego stylu. Nadal nie jest bardzo oficjalnie dzięki koszulce w paski. Wyobraźcie sobie ten zestaw z jedwabną koszulą i szpilkami – strasznie sztywno :).
PROPORCJE – ponownie spodnie mają podwyższony stan, a koszulka wpuszczona jest do środka – nauczyłam się, że ten sposób noszenia dobrze na mnie wygląda. Marynarka, choć dość oficjalna, jest luźniejsza i swobodniejsza w kroju. Płaskie buty w szpic są eleganckie, ale nadal wygodne. Baleriny, albo tenisówki byłyby znowu zbyt sportowe, a to efekt, którego chcę teraz uniknąć.
STRUKTURA – marynarka to najważniejsza rzecz w całym zestawieniu. Jest uszyta ze szlachetnej wełny i świetnie wykończona, co nadaje charakter pozostałym, dość basicowym ubraniom.
PALETA KOLORÓW – bardzo oszczędna, z wyłączeniem szminki! Mocne usta noszę coraz częściej i nawet przy minimum innych dodatków, nadają charakter stonowanej kolorystyce całości.
DODATKI – w zasadzie to mocne, czerwone usta są najważniejszym dodatkiem. Długo szukałam opcji na prosty, niewymagający, ale efektowny makijaż i chyba nareszcie znalazłam.
FUNKCJONALNOŚĆ – ponownie, buty muszę zamieniać, bo jest na nie za zimno, ale co do reszty zestawienia nie mam żadnych zarzutów odnośnie funkcjonalności.
Zamiast płaszcza
peleryna – Gosia Strojek
kurtka – Cubus
jeansy, czapka – COS
sztyblety – 7mil
szalik – DIY
okulary – Niebagatela
Nadal nie udało mi się znaleźć idealnego jesiennego płaszcza. Radzę sobie zatem w inny sposób. Pelerynę kupiłam jako zamiennik dla marynarki, ale w praktyce okazało się, że dużo lepiej się sprawdza jako zamiennik dla płaszcza :). Oczywiście, sama w sobie, chociaż w 100% wełniana, byłaby niewystarczająca, ale w połączeniu ze skórzaną kurtką, którą noszę pod spodem, sprawdza się nieźle. Ciepła czapka i szalik są niezbędne.
PROPORCJE – peleryna jest mniej funkcjonalna, niż normalny płaszcz, ponieważ wymaga dopasowanego dołu. W połączeniu z szerokimi spodniami, czy też szerszą spódnicą midi nie wyglądałaby zbyt dobrze. Jednak, jak widać, ja noszę głównie dopasowane spodnie ;).
STRUKTURA – połączenie skóry z gładką wełną peleryny, własnoręcznie zrobionym grubym wełnianym szalem, lakierowanymi butami bardzo mi odpowiada.
PALETA KOLORÓW – czarną czapkę kupiłam dawno temu, dziś pewnie wybrałabym inny kolor, ale jest cieplutka i nie chcę z niej rezygnować. Całość zestawu jest kolorystycznie oszczędna, ale daje pole do popisu w dodatkach. Na zmianę mam drugi wełniany komplet, również zrobiony własnoręcznie w zeszłym roku – pudrowo-liliowy. Też pasuje :).
DODATKI – mało, ale wyraziste. Okulary to mój nowy nabytek, z małej manufaktury spod Warszawy. Są wyjątkowe, drewniane, z pozłacanymi elementami. Zakochałam się w nich w czasie ostatnich targów Slow Fashion. O ich producencie i o samych targach jeszcze napiszę na blogu.
FUNKCJONALNOŚĆ – kombinacja kurtka + peleryna jako jesienne okrycie nieźle się sprawdza, ale nie jest super ciepłe. Jednak, za chwilę i tak przerzucę się na zimową, puchową kurtkę. Wełniane dodatki to strzał w 10! A już noszenie tych własnoręcznie zrobionych naprawdę napawa dumą ;)).
Jak Wam się podoba nowa forma i opisy? Wyczerpujące, czy czegoś brakuje? Gdy tylko skompletuję moją jesienną (choć może bardziej zimową) capsule wardrobe, obiecuję pokazać całość.