Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Jak przeżyć Black Friday?

 

Globalizacja ma swoje niewątpliwe zalety, ale i wady. Jedną z nich może być dzisiejszy Black Friday, który atakuje mnie od samego rana, gdy tylko włączyłam komputer. To dziwne, marketingowe święto wyprzedaży przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych, oczywiście i w tym roku, szczególnie mocno wydaje się być obchodzone. Jak przeżyć Czarny Piątek bez uszczerbku na portfelu?

 

Na blogu wielokrotnie poruszałam temat rozsądnych, przemyślanych zakupów. Pomyślałam więc, że nie ma sensu odkrywać koła na nowo, ale jedynie przypomnieć szereg tekstów, które być może, pomogą Wam przetrwać dzisiejsze szaleństwo.

 

soldes-shopping

Zestawienie 5 błędów, które najczęściej popełniamy na zakupach. Świadomość mechanizmów, które wiodą nas na zakupowe manowce może być ogromnie pomocna przy próbie ograniczenia zakupów w momencie, gdy rabaty kuszą z każdej strony.

 

 
sale

Osobiście, nie znoszę wyprzedaży i unikam jak ognia. Jednak, jeśli zdecydujesz się ruszyć dziś na zakupy, przypomnij sobie proszę 5 zasad kupowania na wyprzedaży. Będą przydatne zwłaszcza, jeśli wybierasz się na stacjonarne zakupy.

 

 

minimalistka-na-zakupach

Idąc na zakupy nie zdawaj się na przypadek. W 90% kończy się to nietrafionymi łupami, które potem zalegają w szafach i szafkach. Poświęć trochę czasu i sporządź sobie dobrą, szczegółową listę zakupową. A potem się jej trzymaj! :)

 

 

minimaliska-na-zakupach-kompromis

Jeśli masz już listę, najlepiej określ na jaki najdalszy kompromis zakupowy jesteś w stanie przystać. Inny kolor? Inny krój? Kompromis nie musi być zły, ale nie gódź się na bylejakość byle tylko kupić dziś i skorzystać z rabatu.

 

sila-woli-jak-nie-ulegac-pokusom

A może dziś jest doskonały dzień, żeby nauczyć się nie ulegania pokusom? Zamiast iść na zakupy, poświęcić ten czas na ćwiczenia silnej woli? Ona jest jak mięsień, im częściej sobie czegoś odmawiasz, tym później jest łatwiej, nie tylko na zakupach :).

 

 

minimalizm-w-praktyce-simplicite

Może więc w ogóle nic dzisiaj nie kupić? Może da się przestać kupować? Zastanów się proszę i odpowiedz szczerze samej sobie, czy to co planowałaś, jeśli planowałaś, dzisiaj kupić jest Ci tak NAPRAWDĘ potrzebne? 

 

 

Co sądzisz na temat obecności Black Friday w Polsce? To dobry zwyczaj, czy jedynie okazja do konsumpcyjnego szaleństwa? Ulegniesz, bądź uległaś magii Czarnego Piątku, czy raczej nie? 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments