Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Majówka last minute

majówka-grecja

Dzisiejszy wpis będzie odrobinę przewrotny. Zaproponuję Wam coś, a potem sama to zupełnie zlekceważę.

 

Przede wszystkim, nie znoszę tzw. długich weekendów. Tłumy ludzi przewalające się w każdym, choć minimalnie atrakcyjnym turystycznie miejscu, hordy dzieciaków żądnych loda i kretyńskich jednorazowych zabawek wpychanych bezbronnym rodzicom na ulicy.

 

Od lat wielu nie opuszczam Warszawy w długie weekendy. Jest coś cudownego w opustoszałym wtedy mieście, pustych skwerach i parkach, kawiarniach i restauracjach. Bo kto powiedział, że wyjeżdżać musimy własnie w długie weekendy. Jakby nie było innych weekendów, a jedyną zagwozdką pozostaje, jakby tu omamić szefa i wziąć jak najwięcej wolnego wokół tych dwóch dni wolnych z przydziału. I żeby nie było, identyczne podejście towarzyszy mi niezależnie czy pracowałam w korpo z 26 dniami urlopu rocznie czy też teraz, gdy urlop negocjuję sama ze sobą przy kawie, walcząc z prokrastynacją.

 

Jeśli więc podzielasz moje zdanie odnośnie długich weekendów lub nie masz pomysłu gdzie jechać i niedobrze Ci już od tych wszystkich poradników typu 10 unikalnych pomysłów na Majówkę lub po prostu szkoda Ci kasy, to mam dla Ciebie unikalną wręcz propozycję: zostań w domu. Wbrew pozorom, tu też można się nieźle zabawić. Jak?

 

Zastanów się przez moment…

… ile na Twojej szafce nocnej leży nie przeczytanych książek i czasopism, do których nie masz czasu się zabrać?

… kiedy ostatnio miałaś okazję coś upichcić dla samej przyjemności gotowania i próbowania nowych smaków?

… a może dłuuga kąpiel w stylu domowego SPA, na którą nigdy nie masz czasu?

… czy nie myślałaś o uporządkowaniu swojej szafy tak, żeby mieć wreszcie co na siebie włożyć bez zbędnego zastanawiania się co rano?

… a może Twój dom wymaga małej kuracji odmładzającej i uzdrawiającej?

… kiedy ostatnio miałaś czas na prawdziwie kreatywne zajęcie? Malowanie, pisanie, a może gdzieś leży Twój projekt DIY, którego ciągle nie masz czasu zrealizować?

 

Może więc w nadchodzące wolne dni znajdziesz czas na to, co sprawia Ci przyjemność, a na co w codziennym biegu tego czasu nie znajdujesz? 

 

PS Napisałam na początku, że dzisiejszy wpis będzie odrobinę przewrotny. Powyższe sposoby to moje sposoby na spędzanie długich weekendów, ale najbliższa majówka będzie wyjątkiem. Ponieważ nasz przedmajówkowy wyjazd do Amsterdamu nie wypalił, dawno już nigdzie nie wyjeżdżałam i zaczyna mnie nosić oraz zostaliśmy namówieni przez przyjaciół, to w środę wyjeżdżamy do Berlina. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nigdy nie byłam w Berlinie. Spodziewajcie się więc garści zdjęć i relacji. Chyba, że będzie lało. Wtedy zaszyjemy się w jakimś berlińskim barze i zdjęcia będą nieco tendencyjne ;).

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments