Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

W poszukiwaniu inspiracji…

 

Starsi (stażem ;)) Czytelnicy bloga zapewne pamiętają taki weekendowy cykl, w którym wrzucałam fajności z sieci, czyli linki do miejsc, treści, które w danym tygodniu mi się spodobały. Potem zrezygnowałam z tego na prawie dwa miesiące, bo stwierdziłam, że tego typu wpisów jest w blogosferze już tak strasznie dużo, że nawet mnie zaczęło to nużyć.

 

Jednak teraz, z perspektywy widzę, że taki wpis na blogu raz na dłuuugi czas, jest mi potrzebny. Chciałabym mieć przestrzeń, gdzie pokażę Wam kilka, naprawdę kilka wartościowych miejsc w sieci, książek, może filmów, generalnie wszystkiego, co mnie rozbawiło, wzruszyło, zaintrygowało w ostatnim czasie. A nuż i dla Was okaże się to cenne? Ciekawa jestem czy ta forma przypadnie Wam do gustu.

 

*

Pisałam Wam kiedyś, że dla mnie minimalizm przełożył się nie tylko na mój stosunek do rzeczy materialnych, ale też do kontaktów interpersonalnych. Świadomie zerwałam część znajomości, niektóre rozstania okazały się bardzo trudne, wręcz bolesne, ale nie chcę, żeby toksyczni ludzie (tak samo jak toksyczne przedmioty) znajdowali się w moim otoczeniu. Chciałabym za to, żeby otaczały mnie osoby dobre, podzielające mój pozytywny stosunek do świata. Oczywiście, nie jest to jakaś szczególna selekcja, ale chyba podświadomie szukam i dla takich osób robię miejsce w moim życiu. Nie tylko w „realu”, ale też w wirtualnym świecie. Wyeliminowałam odwiedzane miejsca, gdzie negatywna informacja rządzi i jest najbardziej poczytna, w zamian robiąc miejsce dla innych, inspirujących przestrzeni. I takim miejscem jest dla mnie blog Agnieszki Maciąg – moje największe odkrycie ostatnich miesięcy. Z tekstów i zdjęć przebija cudowna osoba, która całym swoim doświadczeniem pokazuje jak można żyć szczęśliwie, spokojnie i harmonijnie, bez rezygnacji z siebie, swojego zawodu i innych potrzeb. Szczególnie dziękuję za rytuały tybetańskie, które regularnie staram się ćwiczyć do dziś. 

 

*

Wiecie również, że od kilku lat prowadzę firmę i staram się rozwijać stale również w tym obszarze. Jestem bardzo wybredna i selektywnie wybieram osoby, szkolenia czy też bardziej książki, które czytam i dzięki którym się dokształcam w sferze biznesowej. Niełatwo mi zaimponować i zanim sięgnę po książkę czy też zapiszę się na szkolenie, spotkanie, muszę wiedzieć, co dana osoba zrobiła w sferze biznesowej, jak działają jej firmy. Przyznaję, że wiele osób pozostaje bardzo niewiarygodnych w tym względzie i okazuję się, że zrobiły biznes na pisaniu poradników, nie mając żadnego zaplecza biznesowego. Dlatego też dzisiaj chcę Wam polecić wyjątkowy wyjątek :), czyli blogi prof. Andrzeja Blikle (pisze na swojej stronie i w serwisie natemat). Te teksty są po prostu mądre. Biznesowo i życiowo mądre. Do tego mocno zasadzają się na wartościach i etyce, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste i popularne w świecie biznesu, tego dużego i tego małego również. Jestem także w trakcie czytanie książki prof. Blikle Doktryna jakości. Nie jest łatwa lektura, oj nie, ale warto, zwłaszcza, że książkę w wersji pdf można pobrać bezpłatnie, jest ona udostępniona na licencji Creative Commons.

 

*

Nie pamiętam już skąd trafiłam na tą stronę. Ważne, że mnie zafascynowała. Design seeds to w sumie bardzo prosta koncepcja. Do dziesiątek przepięknych zdjęć, autorka strony dodaje odpowiadające im palety kolorystyczne. Kopalnia inspiracji, kopalnia! Pomocne przy malowaniu ścian czy też ustalaniu koncepcji kolorystycznej dla layoutu bloga. Aż mnie korci, żeby wiodący na simplicite.pl turkus nieco podrasować :).

 

PS Zgłoszenie na Blog Forum Gdańsk wysłane. Ale będzie głupio jak się nie załapiemy :).

PS2 W odpowiedzi na ankietowe komentarze – oto na zdjęciu tytułowym więcej psa :).

 

***

Jeśli spodobał Ci się ten tekst zapisz się proszę do Simplicite Newslettera. Wszystkie najfajniejsze rzeczy znajdziesz też na fanpage na Facebooku oraz na Bloglovin, a Simplicite od kuchni też na Instagramie. Do zobaczenia!

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments