Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Z lipcowej biblioteczki Simplicite

 

Trzy książki godne polecenia. Trzy miejsca, gdzie można pobrać książki za darmo. Plus jeden książkowy konkurs!

 

Trzy książki godne polecenia

 

Po raz kolejny zrobiłam podejście do przeczytania pozycji z listy 100 książek, które należy przeczytać przed śmiercią. Wybór padł na pozycję nr 1 czyli Duma i uprzedzenie Jane Austen. Zaczęłam czytać i nie mogę przez nią przebrnąć! Chyba jestem dziwna, ale nie mogę, naprawdę. Nie wciąga, irytuje i dałam sobie spokój. Postanowiłam jednak sięgnąć do innych, które zawsze chciałam przeczytać, ale jakoś się nie składało.

 

  1. 20 000 mil podmorskiej żeglugi Jules Verne – pierwsza książka od dawna, przy lekturze której poczułam się jak dzieciak :). Jak mały chłopiec ciekawy świata, wszystkiego, co nas otacza. Plus moralnie niejednoznaczny Kapitan Nemo. Jak to możliwe, że wcześniej tego nie czytałam? Do pobrania tutaj.
  2. Tajemniczy ogród Frances Burnett – druga książka, przy lekturze której poczułam się jak dzieciak :). Tym razem jak mała dziewczynka, która zaczyna odkrywać kim jest i jakie są jej wartości. Cudowna książka na wakacje. Do pobrania tutaj.
  3. Slow life Joanna Glogaza – trzecia książka, przy lekturze… ;) Książka Asi jest dedykowana młodszym Czytelniczkom, niż ja. Gdybym miała znowu 18 lat byłaby cudnym drogowskazem. Niezależnie od tego przeczytałam ją z ogromną przyjemnością, bo jest taka „asiowa” :). Joanna ma swój styl pisania i ja jestem jego zdecydowaną fanką. Gdy dołożymy mądrą, przemyślaną treść powstaje książka świetna nie tylko latem i na plażę.

 


 

Konkurs z nagrodami!

 

Jestem właśnie w trakcie uaktualniania treści na blogu. To czynności, które są zwykle niezauważalne przez Czytelników. Poprawiam głównie opisy na stronach (O blogu i Współpraca), archiwalne teksty, które się „rozjechały”, teraz siadam do aktualizacji zakładki Zacznij tutaj i w związku z tym mam do Was prośbę-konkurs z książkowymi nagrodami.

 

Napiszcie proszę, który z dotychczasowych wpisów na blogu uważacie za najlepszy / najciekawszy / najbardziej inspirujący i dlaczego.

 

To mi pozwoli stworzyć listę kilku tekstów/wizytówek, którą to zamierzam umieścić właśnie w zakładce Zacznij tutaj. Drogi Czytelniku, jeśli nie chcesz wygrać książki i tak podeślij proszę swój wybór :). Im więcej osób, tym wyższa szansa na statystycznie bardziej obiektywny wynik. Na Wasze komentarze (w komentarzach do wpisu lub mailowo – blog@simplicite.pl) czekam do końca tego tygodnia.

 

Aha, nagroda! Najfajniejsze uzasadnienia nagrodzę książkami:

  1. Książka do przeżycia Tom Chatfield
  2. Sekrety mistrza fotografii cyfrowej Scott Kelby
  3. Dotknij Boga. W poszukiwaniu ludzi, którym pozostało tylko szczęście Patryk Świątek 

 

Dziękuję z góry i powodzenia! :)

 

 

Trzy miejsca, gdzie można dostać książki za darmo

 

Napisałam ostatnio o ponad 20 rzeczach, których nie kupuję lub kupuję mało i wśród nich znalazły się również książki. Przede wszystkim odkrywam uroki pożyczania, nie tylko z bibliotek miejskich, ale też biblioteczek znajomych i przyjaciół, z którymi wymieniamy się książkami. Ostatnio w trakcie luźnej rozmowy w biurze okazało się, że jedna z moich Klientek dysponuje ogromnych zbiorem ebooków. Podpowiedziała mi sposób na kupowanie dużo tańszych książek (nr 3 poniżej) i podzieliła swoimi zasobami. Cudnie!

 

  1. Portal wolnelektury.pl – znalazłam link u Andrzeja Tucholskiego i wsiąkłam. Na portalu znajdują się zasoby książek, do których prawa autorskie już wygasły i utwory weszły do domeny publicznej. Fundacja Nowoczesna Polska opracowała teksty i udostępniła w różnych formatach (pdf, mobi, epub). Z oczywistych względów jest mnóstwo lektur właśnie, ale nie tylko. Tajemniczy ogród czy książkę Verne’a pobrałam właśnie stamtąd.
  2. Katalogi bezpłatnych ebooków – osobiście korzystałam z katalogu Woblinka, ale wiem, że jest ich dużo, dużo więcej. Znajdziecie tam choćby pisma filozoficzne (ja czytałam Senekę), w sumie ponad 1000 pozycji.
  3. Czasowe promocje – nie jest to sposób na darmowe książki stricte, ale na dużo tańsze. Nie korzystałam, ale podobno na Publio można polować na wyjątkowo duże obniżki cen do kilku, kilkunastu złotych za sztukę.

 

Na mojej liście do przeczytania są teraz: Stulecie Herbjorg Wassmo, Historia pszczół Maji Lunde i Myśli Pascala. Wszystkie pomysły na nisko-kosztowe pozyskiwanie książek, poza tymi nielegalnymi ;) i rekomendacje książkowe wyjątkowo mile widziane! 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments