Darmowe
planery, e-booki...

Podziel się:

Darmowe
planery, e-booki...

Wiosenna Metamorfoza czyli Wyzwanie Minimalistki #4!

wyzwanie minimalistki edycja 4

 

Nareszcie! Z ogromną przyjemnością zapraszam Was do udziału w Wyzwaniu Minimalistki! Uwierzycie, że to już 4 edycja? Dokładnie 3 dni zostały do astronomicznego początku wiosny, zatem i wyzwanie może się odbyć tylko pod jednym hasłem: Wiosenna Metamorfoza! 

 

Dlaczego Wyzwanie Minimalistki?

Ponieważ mam czelność uważać się za minimalistkę, choć od wielu lat stale pracuję nad sobą, swoimi nawykami i postępowaniem. Czy musisz być minimalistką/minimalistą, żeby podjąć wyzwanie? Skądże. Czy musisz chcieć zostać minimalistką/minimalistą? Ależ nie. To wyzwanie pomoże każdemu, kto kiedykolwiek chciał zacząć upraszczać swoje otoczenie, swoje życie, ale jakoś tak nie mógł się zebrać. Jak zauważycie, wyzwanie nie dotyczy wyłącznie sfery materialnej.

 

Dlaczego 21 dni?

Podobno potrzeba 21 dni, żeby wyrobić w sobie nowy nawyk. Co prawda, mój przyjaciel psycholog wytłumaczył mi, że to dotyczy jedynie fizycznych nawyków, niemniej jednak 21 dni to doskonały czas (nie za krótki, nie za długi), żeby wprowadzić drobne zmiany do swojego życia. Zmiany, który mogą stać się początkiem czegoś większego, co widzę po podsumowaniach poprzednich wyzwań. Lub nie – to też w porządku.

 

Moje wsparcie

Przez kolejne 21 dni, CODZIENNIE, na blogu, Facebooku, bądź Instagramie będę publikować podpowiedzi, które, mam nadzieję, będą pomocą przy realizacji poszczególnych zadań. Ogromnie zależy mi, żeby to wyzwanie było dla Was przydatne w zmianie codziennych nawyków lub kształtowaniu nowych, ponieważ komentarze i opinie po wcześniejszych edycjach Wyzwania Minimalistki pokazały mi, że tak właśnie jest! Jeśli cokolwiek wśród zadań sprawi Wam trudność, piszcie proszę do mnie na blog@simplicite.pl. Pomogę, jeśli tylko będę umiała. Planuję również spotkanie na żywo na Facebooku w formie wideo (mniej więcej w połowie trwania wyzwania), bo spodobała mi się taka forma kontaktu z Wami! :)

 


wyzwanie napis


 

Czas trwania. Dokładnie 21 dni. Zaczynamy z pierwszym dniem wiosny, czyli 21 marca i działamy do 10 kwietnia, czyli kończymy na tydzień przed Wielkanocą. Czy istnieje lepszy termin na Wiosenną Metamorfozę? :)

 

Uczestnicy. Każdy, kto tylko ma na to ochotę. To wyzwanie jest dla każdego, bez względu na wiek, płeć, wyznanie, orientację czy też filozofię życia. Jeśli chcesz zacząć upraszczać swoje życie, a nie wesz jak zacząć – dołącz do wyzwania. Możesz być blogerem lub vlogerem, ale nie musisz, oczywiście. 

 

Co robić? Wystarczy każdego dnia zrealizować jedno zadanie/wyzwanie z listy zadań, które sobie wyznaczysz. Oczywiście, kolejność dowolna, możesz zrealizować kilka jednego dnia, albo trzymać się harmonogramu. Jak wolisz. To wyzwanie jest dla Ciebie, ma Ci pomóc, a nie być kulą u nogi. Choć, to nadal wyzwanie! Może i będzie wymagać wysiłku.

 

Gdzie publikować? Jeśli masz ochotę, możesz podzielić się efektami wyzwania ze swoimi czytelnikami, przyjaciółmi lub ze mną, ale równie dobrze możesz je sobie realizować w zaciszu własnego domu. Jeśli chcesz pokazywać na bieżąco swoje efekty, wrzucaj zdjęcia lub teksty na Instagram (tam najłatwiej), na Facebooka lub na Twittera. Możesz również po prostu napisać do mnie maila. Pomotywujmy się nawzajem! Tradycyjnie, przygotowałam (tzn. Opiekun Bloga oczywiście) również piękny obrazek, gotowy do puszczenia w świat. Publiczna deklaracja udziału to plus 10 do motywacji :).

 

UWAGA KONKURS! Do wygrania Asus ZenFone 3!

 

W zeszłym roku drobne nagrody dla Uczestników wyzwania fundowałam sama. Tym razem mam fantastycznego Partnera! Marka Asus zgodziła się zostać Oficjalnym Partnerem Wyzwania Minimalistki i ufundować wyjątkowo pożyteczną nagrodę – telefon Asus ZenFone 3.

 

asus-zenfon3 

 

Do konkursu można przystąpić w dowolnej chwili, publikując na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z Wiosennej Metamorfozy w ramach Wyzwania Minimalistki. Zdjęcie musi zostać odpowiednio otagowane: #WyzwanieMinimalistki #ZenWiosny @Asuspl @simpliciteblog.

 

Pokaż, jak wiosna budzi się do życia! Wygra najbardziej spektakularna metamorfoza, jednak liczy się nie tylko zmiana materialna, ale i duchowa, uwidoczniona np. w historii opisanej pod zdjęciem. Oczywiście, żeby wziąć udział w wyzwaniu, nie trzeba brać udziału w konkursie – jest on dobrowolny.

 

Uwaga – konkurs trwa od 21 marca do 3 kwietnia (włącznie) – krócej, niż całość wyzwania. Zanim weźmiesz udział koniecznie przeczytaj regulamin.

POWODZENIA!!!

 

 

wyzwanie minimalistki

 

WAŻNE! Nawet, jeśli nie chcesz brać udziału w konkursie, nie zapomnij oznaczyć mnie przy każdym poście i otagować go #WyzwanieMinimalistki, wtedy będę mogła być na bieżąco i służyć pomocą. Na Instagramie użyj proszę @simpliciteblog, na Twitterze @Simplicite_pl, a na Facebooku @Simplicite. Mój mail to blog@simplicite.pl.

pobierz baner w wyższej rozdzielczości

 

 

 

Podsumowanie. Zarówno moje podsumowanie, jak i wyniki konkursu i wszelkie inne informacje związane z wyzwaniem będę na bieżąco publikować w mediach społecznościowych, głównie na Facebooku i Instagramie.

 

Lista zadań/wyzwań

 

Przez 3 edycje wyzwania wypróbowałam różne formuły. W pierwszej niejako narzuciłam Wam zadania. W drugiej powstała lista, z której każdy mógł dla siebie wybrać wyzwania. W trzeciej postanowiłam samej sobie odrobinę zmienić formułę i skupić się na kształtowaniu nawyków (np. rezygnacja z zakupów na czas wyzwania, albo codzienne zapisywanie wydatków). Każdy ze sposobów możesz swobodnie zaadaptować dla siebie. Żeby było Ci łatwiej, przygotowałam specjalne dedykowane formularze, gotowe do wydrukowania i uzupełnienia. 

 

Szablon na 21 zadań w klasycznej wersji Wyzwania Minimalistki [wersja PDF]

Szablon na 4 zadania kształtujące nawyki w ramach Wyzwania [wersja PDF]

 

 

 

 

Kilka praktycznych wskazówek:

  • Spisanie zadań w wydrukowanym planerze to kolejne plus 10 punktów do motywacji, poważnie!
  • Jeśli zdecydujesz się na codzienne zadanie kształtujące nawyk, zadbaj, żeby nie wyznaczyć ich sobie zbyt dużo. Lepiej mniej zadań, ale finalnie zrealizowanych.
  • Niekoniecznie musi być to formuła 1 dzień=1 zadanie, ale większe zadania też możesz rozbić na poszczególne dni, żeby codziennie „popychać” zmiany do przodu.

 

Swoją listę zadań w ramach Wiosennej Metamorfozy opublikuję na Facebooku 22 marca, a wcześniej będą ją mogli podejrzeć Subskrybenci Simplicite Newslettera.

  

Gotowi do walki z wewnętrznymi chomikami i zakupoholikami równo z pierwszymi promieniami wiosennego słońca? :) Macie 2 dni na przygotowanie list z zadaniami, ale może wiecie już, jakie zadanie z pewnością trafi na listę? 

 

Sprawdź Także

Powiadomienia
Powiadom o
guest
53 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments